Зајечар Фудбал

ТИМОК ГРЕШКЕ КОШТАЛЕ НОВОГ ПОРАЗА, ЗЛАТИБОР НОСИ ТРИ БОДА СА КРАЉЕВИЦЕ

Фудбалери Тимока поражени су од Златибора резултатом 1:2 у утакмици 16. кола Прве лиге Србије. Опстанак делује све даље од зајечарског прволигаша, а муке Тимока продубили су гости са српске  планинске лепотице, који су зналачки искористили све грешке домаћих играча и однели три бода са Краљевице.

Негледљив фудбал у првом полувремену виђен је на градском стадиону у Зајечару, а једино вредно помена десило се након пола часа игре. Најпре је у 35. минуту несхватљиво испала комплетна одбрана Тимока, али нападач гостију Чумић није био прецизан из стопостотне ситуације. Ипак, само два минута након тога, ударац из угла за госте, доста гурања и велика гужва у шеснаестерцу домаћих, а један контакт и повлачење играча гостију Цветића, судија Гњатовић окарактерисао је као прекршај за најстрожу казну. Сигуран извођач пенала био је Чумић, па се са предношћу Златибора отишло на паузу.

Друго полувреме започело је првим ударцем у оквир гола играча Тимока, покушао је Урош Николић али је на месту био голман гостију Савић. Десет минута касније шут је опробао и Анђеловић, али је мрежа Златибора остала нетакнута. И када су многи помислили да ће Тимок доћи до изједначења, поготово после увођења Јовановића и Драгићевића, једна грешка Дамира Анђеловића на средини терена, брз контранапад гостију и нападачу гостију Чумићу није било тешко да са пет метара постигне и други погодак.

Највише проблема Златибору правили су веровали или не, аути које је изводио бек домаћих Кнежевић. Управо је један такав убачај у 83. минуту дошао после рикошета до дефанзивца Тимока Божовића, који успева да преполови вођство гостију. Ипак, домаћи нису успели до краја сусрета да дођу до изједначења, иако је сјајну прилику пропустио Стефан Кнежевић у 87. минуту меча.

Судијска тројка предвођена Марком Гњатовићем из Новог Сада неким својим одлукама често је нервирала како актере сусрета, тако и публику на Краљевици, али мора се признати да се за исход највише питају играчи. Морало је то далеко боље, нарочито ако се зна да је исти ривал савладан на старту сезоне у гостима, али очигледно је да су притисак победе и очекивања били превелики.

Зајечарце већ у среду очекује трећи меч у низу на домаћем терену, а на Краљевицу стиже екипа Радничког из Сремске Митровице. Утакмица је на програму у среду 10. новембра од 13 сати.