Унесите термин за претрагу

Зајечар Фудбал

ТИМОК 1919 ПРЕКО ПЕНАЛА ПРОТИВ ОФК 019 ДО ФИНАЛА КУПА ЗАЈЕЧАРСКОГ ОКРУГА

Подели

Фудбалери Тимока савладали су у зајечарском дербију екипу ОФК 019 у полуфиналу Купа ФСЗО након бољег извођења једанаестераца. После 1:1 у регуларних 90 минута, српсколигаш је славио укупним резултатом 3:5 на бившем терену „Путева“ на Краљевици.

Многи су након поготка Марка Цветковића у 2. минуту за вођство гостију помислили да ће се фаворит лако домоћи финала, али нису тако резоновали у редовима члана Окружне лиге.  Несмотрена реакција голмана и капитена Тимока Александра Јовановића у 15. минуту условила је да  Бобан Димитријевић прилично рутински донесе изједначење.

Било је прилика до краја полувремена, као и у наставку сусрета, али се резултат до краја меча није мењао. Пенали су морали да реше победника, а тамо су присебнији били фудбалери Тимока 1919. Једна одбрана Јовановића и један промашен ударац домаћих били су довољни за госте, који су погодили сва четири шута са беле тачке.

Ривал Тимока у финалу Купа биће екипа Тимочанина, која је убедљиво савладала зонаша Ртањ у Бољевцу резултатом 1:6. Утакмица српсколигашких противника из Зајечара и Књажевца је на програму 24. маја од 17 сати, а домаћина ће одредити извршни одбор ФСЗО.

ОФK 019: Ранђеловић, Тодоровић, Милосављевић (Димитријевић), Голубовић (Стојановић), Димитријевић (Савић), Панић, Јанковић, Бућин, Божиновић (Митровић), Јовановић (Станојевић), Боновић.

ТИМОK 1919: Јовановић, Цветковић, Kузмановић, Стаменковић (Милојић), Ђорђевић (Рангелов), Александар Илић (2003), Јеремић (Ристић), Славковић (Петровић), Тричковић, Николић, Јелић (Александар Илић (2005)).

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.