Зајечар Фудбал

ТИМОК 1919 ПОСЛЕ ПЕНАЛА БОЉИ ОД КРАЉЕВИЦЕ У ЗАЈЕЧАРСКОМ КУП ДЕРБИЈУ

Први званични сусрет у историји одиграли су Тимок 1919 и ФСУ Краљевица у осмини финала Купа Фудбалског савеза зајечарског округа. Тек после бољег извођења једанаестераца, а након што је у регуларних 90 минута резултат гласио 1:1, даље су прошли фаворизовани домаћи фудбалери.

Гости, иначе чланови Окружне лиге пружили су јак отпор и мало је фалило да направе велико изненађење и избаце подмлађени састав Тимока 1919. Тренер Рајчић је искористио прилику да одмори најискусније пред изазове који следе у борби за опстанак, а шансу је добило неколико млађих првотимаца. Александар Илић који ове године пуни 18 година је у 20. минуту утакмице донео предност зајечарском српсколигашу. Драму је донео Kевин Шафер, а рођени Немац је погодак за изједначење постигао у 65. минуту куп сусрета.

Последњих двадесетак минута гости су издржали са играчем мање, јер је стрелац изједначујућег гола Шафер добио директан црвени картон. Промене резултата и поред неколико одличних прилика за домаће није било, па су једанаестерци морали да реше победника.

ТИМОK 1919 – ФСУ KРАЉЕВИЦА 1:1 (1:0) после пенала (5:3)

ТИМОK 1919: Јовановић, Цветковић, Иветић (Петровић), Стаменковић, Kузмановић (Ђорђевић), Рангелов (Славковић), Милојић (Денић), Јеремић, А. Илић (2003), А. Илић (2005), Николић
ФСУ KРАЉЕВИЦА: Станојковић, Ћосић, Радовић, Томић (Ђокић), Динић, Глигоријевић, Жикић, Јеленковић, Бркић, Денић (Павлов), Шафер

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.