Зајечар РУКОМЕТ Србија

РУКОМЕТАШИЦЕ ЗАЈЕЧАРА И ДАЉЕ БЕЗ ТРИЈУМФА НА СТАРТУ СУПЕР Б ЛИГЕ, ПРИЈЕПОЉКЕ ОДНЕЛЕ БОДОВЕ СА КРАЉЕВИЦЕ

Рукометашице Зајечара поражене су од екипе Пријепоља резултатом 26:30 у 4. колу Супер Б лиге. Зајечарке су на тај начин претрпеле и четврти узастопни пораз на старту сезоне, док су гошће са југозапада Србије забележиле први тријумф.

Превише мекано су ушле у сусрет домаће рукометашице, Пријепољке које су коначно изашле у комплетном саставу лако су неутралисале нападе изабраница тренера Југослава Петровића, па је стратег Зајечара већ у 10. минуту и вођства Пријепољки од 2:7 био принуђен да затражи минут одмора. Није то много помогло домаћим играчицама које су тек на махове презентовале праву и ангажовану игру. Гошће су рутински одржавале предност, које се до краја првог дела игре кретала од четири до шест разлике, а на предах се отишло резултатом 12:18 у корист рукометашица тренера Ћубића и Милинковића.

Почетак другог полувремена није наговештавао неки преокрет у игри и резултату, пошто су гошће за тили час отишле на плус 8 код резултата 13:21. Ипак, мини серија домаћих на крилима разиграних Јане Милошевић и Маше Рајковић од 4:0 као да је вратила веру Зајечаркама да могу до преокрета. Стигле су домаће рукометашице до само гола минуса, било је 21:22 на нешто више од 11 минута до краја меча, али снаге за преокрет није било. Изузетно пожртвоване гошће су поново узвратиле преко капитенке Сузане Тошић, којој су подршку у нападачком делу пружиле Ива Петровић и Ања Влашковић, што је било довољно за новајлије у Супер Б лиги да дођу до прве победе у сезони.

Рукометашицама Зајечара остаје да збију редове, тренирају много више у комплетном саставу, са свим играчицама на окупу, па ће и резултати доћи. Добра ствар је да ће имати викенд паузе, пошто ће Зајечарке у 5. колу бити слободне и моћи да се посвете тренирању и спремању за изазове које следе. С друге стране, Пријепољке ће на свом терену дочекати Раднички из Београда и покушати да валоризује тријумф у Зајечару. Супер Б лига Србије броји 11 тимова, а последња три испашће на крају сезоне у нижи ранг, док ће прве две екипе изборити пласман у Супер лигу.