Унесите термин за претрагу

Зајечар РУКОМЕТ Србија

РУКОМЕТАШИЦЕ ЗАЈЕЧАРА И ДАЉЕ БЕЗ ПОБЕДЕ У СУПЕРЛИГИ, ОПСТАНАК САМО САН

Подели

Рукометашице Зајечара нису успеле да стигну до прве првенствене победе, па и после 10 одиграних утакмица остају једина екипа без освојеног бода у Суперлиги. Зајечарке су минулог викенда поражене од Врбаса резултатом 20:24 у хали спортова на Краљевици и чини се остале без реалне шансе за опстанак у елитном рангу српског рукомета.

Иако је на полувремену резултат био у егалу 12:12, опет су изабранице тренера Максића посустале у последњој четвртини сусрета, па је нови пораз био неминован. Више расположених играчица и дужа клупа Врбаса однеле су превагу, а Зајечарке никако нису могле да нађу решење за тандем гошћи Ковачић – Илић, које су са по 6 погодака биле нерешива енигма за домаће рукометашице.

Најефикаснија у редовима домаћих била је Милева Кнежевић са 5 голова, Теодора Петковић постигла је 4, док су Јована Вељковић и Јована Иванић три пута погађале мрежу гошћи из Врбаса.

Наредну утакмицу Зајечарке играју у суботу 20. фебруара, када ће гостовати Бекаменту у Аранђеловцу, који је протеклог викенда поражен у Бору резултатом 30:29 и налази се на 5. месту табеле са 11 бодова, колико има и четвртопласирани Железничар из Инђије. Зајечарке су на зачељу табеле Суперлиге без иједног бода, док су Војводина и Врбас, који заузимају 9. и 10. место које гарантује опстанак, до сада освојили по седам бодова.