РУКОМЕТ Тимочка Крајина

РУКОМЕТАШИ КЊАЖЕВЦА БЕЗ СУПЕР Б ЛИГЕ – ПОРАЗ У ПОЖАРЕВЦУ ЗА КРАЈ СЕЗОНЕ

Рукометаши Књажевца нису успели да се пласирају у финале баража за Супер Б лигу, пошто су у реваншу полуфинала поражени на гостовању екипи Младог радника резултатом 30:22 (16:15). Пожаревљани, који су минулог викенда изгубили прву утакмицу у сезони у хали „Каплар“ успели су да оправдају статус фаворита и остану у трци за пласман у виши ранг.

Књажевчани с друге стране, немају много разлога за незадовољство. Да је било више среће с повредама, пре свега капитена Николића, који је и овог пута био у саставу, али наравно само као подршка саиграчима, пошто га због теже повреде неће бити на терену бар до краја године. Такође одлично прво полувреме, које је играно у егалу, није поновљено у наставку меча, па је и сјајна рола голмана Станисављевића остала без награде.

„Пад концентрације приликом реализације и статична игра у нападу у других 30 минута, уз неке прилично чудне одлуке судија из Костолца, допринеле су коначном резултату“. Ово је између осталог за „Глас спорта“ истакао тренер Књажевчна Дејан Богдановић.

Најефикаснији код гостију био је Никола Павловић са 7 голова, шест је постигао Ташковић, Цако је додао 5, док је Урошевић 4 пута погодио мрежу Пожаревљана. Изостала је подршка осталих саиграча у фази напада, па је дужа клупа и ротација домаћег тима однела превагу.