Тимочка Крајина Фудбал

РТАЊ ПАО У ЛУБНИЦИ НАКОН ПРЕОКРЕТА, РАДНИЧКИ ПРЕКО БОЉЕВЧАНА ДО ПРВОГ МЕСТА ОКРУЖНЕ ЛИГЕ

Утакмица достојна зонског ранга такмичења одиграна је минулог викенда у Лубници, где је домаћи Раднички у голеади савладао Ртањ са 6:3. Прави трилер и на крају ватерполо резултат виђен је у дербију 6. кола зајечарске Окружне лиге, а јунак домаћих постао је Јасмин Ћатић, који је чак пет пута погађао мрежу гостију из Бољевца.

Ртањ је на полувремену водио резултатом 1:3, али су играчи Радничког у наставку успели не само да преокрену, већ и да стигну до убедљиве победе.

„Ако на једној утакмици досуде три пенала против вас, искључе вам и играча приде, онда нешто дефинитивно није како треба“, истакао је за „Глас спорта“ још увек под утиском утакмице у Лубници, тренер Ртња Јадран Милојевић.

Стратег Бољевчана тврди да је првих 45 минута дерби сусрета 6. кола можда и најбоље од почетка сезоне, а гости су на полувремену имали два гола вишка на свом конту. Ипак, од 1:3 стигло се до 6:3 за домаће?

„Не бих да кажем нешто што ће ме увући у проблеме, или да испадне по оном старом ко губи има право да се љути, али после свега виђеног и чињенице да смо на 3:3 остали и са играчем мање на терену, уз прилично чудан критеријум суђења, епилог је био решен“, подвлачи Милојевић.

У осталим мечевима Граничар је поражен у Оснићу са 3:0, новајлија у лиги екипа Kраљевице је декласирала Шљивар са 6:2, Грљанци су славили на гостовању Хајдуку у Рујевици 3:5. Занимљиво је било и у Подвису, где су домаћи Рудар и сокобањски Требич поделили бодове у ремију 1:1.

Други бољевачки тим ОФК Ртањ је декласирао Косово из Звездана са 5:0, док је Велика Јасикова савладала Слогу из Минићева резултатом 2:0. Голеада је виђена и у Грезни, где је Омладинац славио против Миџора из Калне са 3:2.

Раднички је лидер са максималних 18 бодова, испред Ртња и Омладинца са по 15 и Требича, који је сакупио 14 бодова.

“Овај медијски садржај суфинансиран је од стране општине Бољевац – ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства”.