Зајечар Фудбал

РАД У НАСТАВКУ СЛОМИО ТИМОК, ТРИ ГОЛА У 10 МИНУТА ЗА НОВИ ПОРАЗ ЗАЈЕЧАРАЦА

Фудбалери Тимока поражени су на гостовању екипи Рада на Бањици резултатом 3:0 (0:0) у претпоследњем колу плеј-аута Прве лиге Србије. Зајечарци су још на Златибору минулог викенда изгубили све шансе да сачувају прволигашки статус, па утакмица у Београду није доносила баш ништа изабраницима тренера Стојчевског.

И било је заиста добрих 45 минута у којима су играчи Тимока успели да парирају разиграним домаћинима, који су победом коло пре краја и званично осигурали опстанак у другом по снази рангу такмичења. Стрелци за домаћи тим били су Гојковић у 51., Милосављевић у 55. и Мандић у 61. минуту утакмице.

Оно што је свакако изненађење кола, ако не и читаве сезоне, јесте резултат из Новог Сада, где је одавно прежаљени Кабел успео да откине бод екипи Будућности, па се тим из Добановаца налази пред безизлазном ситуацијом. Ни директни конкурент Златибор није стигао до победе, изгубио је на гостовању од Графичара са 3:1, али је после вести из Новог Сада остао на месту изнад црте са два бода више од Будућности.

Мачва је поред Графичара и Рада трећа екипа која је осигурала опстанак тријумфом над Бачком у гостима резултатом 0:1, па ће завршни сусрет у Шапцу против Звездине филијале бити ствар престижа. Последње коло на програму је 21. маја, а у Зајечару се састају Тимок и Кабел. Прилика је то да се на Краљевици играчи Тимока победом опросте од публике и са три бода дочекају селидбу у српсколигашки ранг. Најинтересантније ће бити на Златибору где гостује Бачка и у Добановцима, где ће Будућност дочекати екипу Рада.