Зајечар КОШАРКА

ПРВИ ТРИЈУМФ КОШАРКАША ЗАЈЕЧАРСКОГ БИН-А У СЕЗОНИ

Кошаркаши Бин-а забележили су прву победу у сезони пошто су у утакмици 3. кола Прве српске лиге „Исток“ савладали екипу „Младост Весна“ из Беле Паланке резултатом 83:67. Зајечарци су на тај начин успели да побегну са зачеља табеле и стигну до 6. места табеле.

Изабраници Стевана Драгојевића успели су да сломе отпор упорних гостију у последњој четвртини када су и направили одлучујућу разлику. Почело је одлично за домаће у хали на Краљевици, пошто су Зајечарци након 10 минута игре имали предност од девет поена. Ипак гости су тројкама успели да се врате у меч и на полувремену је било само плус два за Бин.

Велика борба виђена је у 3. четвртини, а завршница је припала домаћим кошаркашима, које је поново предводио Угљеша Митровић, уједно и најефикаснији актер меча са 34 поена. Истакли су се и Џелатовић и Видановић са по 13 поена, колико је убацио и млађани 17-годишњи Игор Извонар. Код гостију из Беле Паланке предњачили су Минчић и Пајевић, који су постигли по 20 поена.

Наредног викенда Зајечарце чека гостовање екипи „Ратника“ у Нишу, где ће кошаркаши Бин-а према речима председника Небојше Николића покушати да остваре први тријумф на страни против једног од главних конкурената у борби за опстанак.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.