КОШАРКА Србија

ПАРТИЗАН ОСИГУРАО ПРВО МЕСТО ПРЕД ПЛЕЈ-ОФ АБА ЛИГЕ

Кошаркаши Партизана савладали су у 21. колу АБА лиге екипу Меге резултатом 102:88 и осигурали 1. место и предност домаћег терена у плеј-офу, коло пре краја регуларног дела такмичења.

Изабраници Андрее Тринкијерија заслужено су славили против младе екипе Мега Бемакса, која мора се признати, није лако положила оружје пред тимом Партизана и добрих 36 минута била у игри.

Поготово је у првом полувремену полетна екипа Дејана Милојевића, правила проблеме лидеру АБА лиге, преко Симоновића, па је по истеку друге четвртине резултат на семафору гласио 43:42 у корист Партизана.

Ипак, додали су црно-бели гас у току треће четвртине, погађали су новајлија из белгијског Остендеа Брајан Ангола, Маркус Пејџ и Гордић, па је после 30 минута кошарке било плус 9 за Партизан.

Вратили су се још једном гости, пробудио се и Кендрик Пери, за кога је и тренер домаћих Тринкијери истакао да је био једна од жеља Партизана пред почетак сезоне и чинило се да ћемо имати неизвесну завршницу.

Одбили су и тај напад домаћи кошаркаши и у последња четири минута решили питање победника.

Крај сусрета обележило је и сјајно закуцавање младог Уроша Трифуновића, иначе сина Звездине легенде Александра Трифуновића.

Код црно-белих најефикаснији су били Ангола, Пејџ и Гордић са по 16 поена, Мекаду је додао 13, док су код гостију најбољи били Пери са 21 поеном и 7 асистенција, Симоновић са 17 и Ашћерић, који је постигао 16 поена.

Партизан је коло пре краја обезбедио прво место, што значи да ће у полуфиналу и у евентуалном финалу, имати предност домаћег терена, док Мегу чека тешка утакмица и борба за опстанак у дуелу против Морнара из Бара у београдској „Хали спортова“.