Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

НОВО ДОМАЋЕ СЛАВЉЕ ЗАЈЕЧАРСКОГ ЗОНАША – ОФК 019 САВЛАДАО ПИРОЋАНЦЕ ЗА СРЕДИНУ ТАБЕЛЕ

Фудбалери ОФК 019 из Зајечара настављају са одличним партијама на домаћем терену на Краљевици. Бивше стадион „Путева“, сада дом „Офковаца“ права је талија овог пролећа, где Зајечарци имају стопостотан учинак.

Минулог викенда скинут је још један „скалп“ тима из врха табеле, пошто је савладана екипа „Танаско Рајић“ из Пирота са 2:1. Јунак зајечарског зонаша био је двоструки стрелац Немања Јовановић, а домаћи играчи су на прави начин реаговали након убедљивог пораза претходног викенда у Бору.

Била је то једна прилично отворена утакмица два ривала која су са различитим амбицијама ушла у овај дуел 22. кола Зоне „Исток“. Ређале су се шансе од самог старта, али и промашаји обе екипе. Ипак, када су многи помислили да ће се на полувреме отићи без погодака, најбољи појединац сусрета Јовановић, погађа мрежу гостију на асистенцију Манојловића.

Друго полувреме донело је много узбуђења. Након 10 минута игре у наставку, Пироћанци стижу до изједначења преко Манчића. Међутим, већ у следећем нападу Зајечарци поново стижу до предности, а стрелац је поново Јовановић.

Гости ће дуго жалити за ситуацијом из 61. минута, пошто су имали најбољу могућу прилику за ново поравнање. Петровић је био неопрезан и играо руком у свом шеснаестерцу, али капитен пиротског састава Ћирић није успео са пенала да савлада голмана домаћих Николића.

До краја није било промене резултата, па су изабраници тренера Словића стигли до још једног тријумфа. ОФК 019 је након 22 одигране утакмице 10. на табели са 27 освојених бодова, док је недељни ривал из Пирота остао на 3. месту табеле са 45 бодова, чак девет мање од лидера из Неготина. Друго место са 47 бодова и даље држе фудбалери Бора, чији сусрет 22. кола у књажевачком Трговишту је одложен за 21. април.

ОФК 019 ће на терен већ у суботу 17. априла, када зајечарског зонаша очекује гостовање седмопласираном Ђердапу у Кладову. Бор ће истог дана дочекати Браник, док ће се у недељу 18. априла у Неготину састати Хајдук Вељко и Лужница из Бабушнице.