Зајечар Фудбал

НОВИ ПОРАЗ ТИМОКА НА КРАЉЕВИЦИ, БОДОВИ ИДУ У ЛОЗНИЦУ

Фудбалери Тимока поражени су од екипе Лознице резултатом 0:1 у 23. колу Прве лиге Србије. Зајечарци на тај начин нису успели да валоризују победу у Новом Саду на старту другог дела првенства.

Изузетно бледо издање изабраника тренера Стојчевског, који за 90 минута игре нису упутили ни један једини ударац у оквир гола гостију. Сувише стегнуто ушли су играчи Тимока у дуел на Краљевици, што су искусни гости казнили из једне од укупно две прилике које су створили.

Једини шут уопште ка голу Лознице домаћи су имали у 62. минуту утакмице, када је из изгледне ситуације новајлија у дресу Тимока Никола Тричковић из слободњака за мало пребацио гол гостујућег чувара мреже Елесина. Само пет минута касније, сјајна трансформација Лознице, који су избацили комплетну домаћу одбрану, па нападачу гостију Матићу није било тешко да савлада Петровића.

Тимок је до краја меча притискао, прилику су добили Тримановић и Урош Николић, нешто пре њих и Анђеловић и Лазар Николић, али резултат је остао непромењен. Гости су зналачки сачували предност и стигли до злата вредних бодова којим су избили на 6. место табеле, знатно удаљени од борбе за опстанак.

Зајечарцима остаје да збију редове и да покушају „немогућу мисију“. Ваља надокнадити 9 бодова, колико им беже фудбалери Будућности из Добановаца, који су минималцем против Радничког из Сремске Митровице дошли до коте од 27 бодова на 12. месту, које гарантује опстанак. Тимок с друге стране је остао на 18 и налази се на претпоследњем 15. месту прволигашке табеле.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.