Зајечар Фудбал

НОВИ ПОРАЗ ФУДБАЛЕРА ТИМОКА, РАДНИЧКИ НОСИ БОДОВЕ У СРЕМСКУ МИТРОВИЦУ

Мукама фудбалера Тимока се не назире крај. Зајечарци су забележили нови пораз, овог пута бодове са Краљевице однела је екипа Радничког из Сремске Митровице, која је минималцем славила против домаћина. Није то била лоша партија зајечарског прволигаша, попут неких претходних, али фудбал се игра због голова, а тај један био је довољан гостима, да у Сремску Митровицу оду певајући.

Стрелац победоносног поготка у 31. минуту био је Ибрахим Мустафа, левокрилни нападач на позајмици из Црвене звезде. Фудбалер из Гане постао је на тај начин права ноћна мора Тимока ове сезоне, пошто је и у првом дуелу ових тимова у победи Радничког од 5:2 постигао два поготка, а уз то играч Тимока Рудић добио је црвени картон након прекршаја управо над њим, а такође је изнудио и једанаестерац на том сусрету.

Мора се признати да су на мечу у Зајечару играчи Тимока имали више од игре, стварали  и пропуштали прилике, али пут до мреже Радничког нису пронашли. Гости сем тог тренутка инспирације свог нападача, када је као шило прошао кроз комплетну одбрамбену поставку домаћих, одиграо дупли пас са Матковићем и рутински савладао голмана Јовановића, нису имали више ни један једини ударац ка голу Тимока.

Што се првог полувремена тиче, најбољу прилику за домаће пропустио је Драгићевић, који је у 35. минуту лоше захватио лопту главом са неких десетак метара и на тај начин упропастио сјајну акцију Тимока и одличан центаршут Благојевића. Одличан шут имао је и Анђеловић, који је поново опробао свој ударац који му је очито јача страна игре.

У наставку су прилику добили најпре Николић и Стајковић, који нису много тога променили. Изузетан продор имао је у 65. минуту нападач Тимока Рошевић, који је промешао целу одбрану гостију, али је његов ударац одбранио голман Радничког Шегавац. Шансу је потом добио и искусни Ивица Јовановић, који је у 87. минуту пропустио лепу прилику за изједначење. Последњих петнаестак минута играо је баш као и против Златибора, највеће летошње појачање, бивши играч Партизана Марко Голубовић, али чини се да су дуже одсуство и хронична повреда оставили трага на овом засигурно квалитетном фудбалеру.

Све у свему бодови иду за Сремску Митровицу, Тимоку остају главобоље, а сезона се наставља. Већ у недељу Зајечарце очекује тешко гостовање екипи ИМТ-а у Београду, а наредни домаћи сусрет је 20. новембра када на Краљевицу стиже другопласирана Младост из Новог Сада.