Зајечар Фудбал

НЕДЕЉА ЗА ЗАБОРАВ – ТИМОК ПАО У ПОПОВЦУ, КАБЛОВИ У НИШУ

Фудбалери Тимока 1919 поражени су у дербију 14. кола Српске лиге „Исток“ у Поповцу од домаће Будућности, резултатом 2:1 и на тај начин пали на 3. место првенствене табеле.

Био је то прави дерби јесени, виђена је велика борба, а домаћи фудбалери су показали да је реч о озбиљној екипи и да ће бити главни такмаци Зајечарцима на путу до баража за попуну Прве лиге Србије. Наметнули су јак темпо, успели да до полувремена дођу до минималног вођства. Узвратили су гости, преко Драгићевића  стигли и до изједначења с пенала, али нису могли да издрже до краја, пошто су играчи Будућности постигли гол одлуке десет минута пре краја сусрета.

Лидерску позицију преузела је управо Будућност, која сада има 35 бодова, колико је сакупила и другопласирана Власина, док је Тимок трећи са 34 освојена бода, испред Радничког из Свилајнца са 32.

И други зајечарски српсколигаш, екипа Каблова није успела да стигне до бодова у овом колу, пошто је после праве голеаде и чак седам голова, поражена на гостовању у Нишу. Бољи је био Цар Константин, који је на стадиону на Бубњу славио са 4:3.

Каблови су и поред пораза остали на 16. месту табеле са 11 освојених бодова, пет мање од Тимочанина из Књажевца који држи то фамозно 14. место, које судећи по последњим најавама гарантује опстанак у Српској лиги „Исток“.

Наредно коло доноси два домаћа меча српсколигашима из Зајечара. Најпре ће у суботу 31. октобра Тимок дочекати СФС Борац из Параћина, док ће дан касније Каблови угостити Мораву из Владичиног Хана. Оба сусрета почињу од 13:30.