Зајечар КОШАРКА

КОШАРКАШКИ ПРЕГЛЕД ЗАЈЕЧАРСКИХ НАДА – ГРАДСКИ ДЕРБИ И БУДУЋНОСТ ИГРЕ ПОД ОБРУЧИМА НА КРАЉЕВИЦИ

Кошаркаши Бин-а савладали су у градском дербију екипу Младости резултатом 60:53 у заосталој утакмици Међурегионалне лиге у конкуренцији кадета. Дерби зајечарских кошаркашких нада одигран је у уторак 22. марта у хали спортова на Краљевици.

KK БИН : KK МЛАДОСТ 60:53 (11:20, 20:14, 14:12, 15:7)

Најбољи у редовима номиналног домаћина био је Вук Јевтић са 23 поена, капитен Милош Стојковић је додао 13, док је двоцифрен био и Андреј Јовичић са 10 поена.

Само два дана раније, кадети Младости декласирали су екипу Пирота са 47 поена разлике, а резултат на крају меча у хали на Краљевици гласио је 92:45 у корист Зајечараца, који су надиграли госте у свакој четвртини (25:10, 16:13, 27:13, 24:9).

Активни су минулог викенда били и јуниори и млађи пионири Кошаркашког клуба „Младост“, који се такође надмећу у Међурегионалној лиги. Забележен је половичан учинак, пошто су млађи пионири славили против књажевачке „Леде“ 42:23, док су јуниори поражени у Нишу резултатом 66:55 после одличне три четвртине, током којих су имали предност на својој страни. Зајечарци на тај начин нису успели да вежу и трећу победу на гостовањима, након што су прилично лако тријумфовали у Бабушници 48:85 и Белој Паланци резултатом 60:79. Пионири КК „Младост“ су нешто раније декласирали „Ратнике“ у Нишу са 52 поена разлике, резултатом 49:101.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.