Зајечар Фудбал

БЕЛА ТАЧКА КОБНА ЗА ТИМОК, ЗАЈЕЧАРСКИ ПРВОЛИГАШ И ЖАРКОВО ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ НА КРАЉЕВИЦИ

Фудбалери Тимока нису успели да стигну до нове победе у Првој лиги Србије, прве на домаћем терену још од 17. септембра и тријумфа над Кабелом. Зајечарци су ремизирали без погодака са екипом Жаркова и забележили нови нерешен исход на Краљевици, након меча против Јавора, који је завршен са истоветних 0:0.

Жалиће дуго изабраници тренера Стојчевског за пропуштеним у дуелу против шестопласираног тима Прве лиге, а сви у редовима Тимока надају се да их изгубљена два бода неће коштати много у коначници.

Била је то још једна тврда и такмичарска утакмица. Гости су се представили као чврста екипа, која у сваком моменту зна шта жели. Домаћи фудбалери су међутим били спремни за борбу, нису одступали иако су са доста проблема ушли у сусрет 27. кола Прве лиге. Меч су због повреда пропустили Игор Пантић и Дејан Машић, а када се средином првог полувремена повредио и први шпиц Тимока Радуновић, знало се да Зајечарце чека тежак посао. Најбољу шансу у првом делу игре имао је капитен Тимока Божовић, али је његов ударац прохујао поред леве стативе.

Све је ипак стало у тај 63. минут, дуго ће га мотати по глави играч Тимока Лазар Николић, који није успео да искористи једанаестерац. Голман гостију Крстовић је већ био савладан, али је лопта прошла поред стативе голмана Жаркова Крстовића, а читав стадион на Краљевици за тренутак остао без даха. До краја меча домаћи нису успели да угрозе госте, који су имали лепу прилику у 71. минуту, али је сјајно одбранио Петровић.

Времена за туговање нема, пошто Тимок већ у недељу 27. марта чека гостовање у Шапцу екипи Мачве, која након 27 одиграних кола има 37 бодова и налази се на 8. месту табеле, последњем које води у плеј-оф. Ипак, претераног респекта не сме бити, поготово што Тимок у меч улази након четири узастопне победе на гостовањима, на којима очигледно игра много боље него на домаћем терену.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.