Унесите термин за претрагу

Зајечар КОШАРКА

КОШАРКАШИ ЗАЈЕЧАРСКОГ БИН-А ОД ЈЕСЕНИ У ПРВОЈ СРПСКОЈ ЛИГИ

Подели

Кошаркаши Бин-а из Зајечара остварили су највећи успех у својој историји, пошто су победом у последњем колу Друге регионалне лиге „Исток“ над „Јастрепцем“ из Алексинца окончали сезону на 2. месту табеле. На тај начин Зајечарци су изборили пласман у Прву српску лигу, чији ће део бити од наредне јесени.

„У ослабљеном саставу и практично ревијалној утакмици дошли смо до победе у последњем колу“, истакао је тренер и председник КК „БИН“ Небојша Николић за „Глас спорта“.

KK БИН – KK ЈАСТРЕБАЦ 82:71 (21:15,11:22,23:16,27:18)

Митровић 29, Огњен Ракић 25, Џелатовић 16, Вук Јевтић 8, Димитријевић 2, Николић 2. Играли су још Страхиња Ракић, појачање из Бора Никола Митић, Лазар Лачевић и кадети Предић и Јовичић.

За разлику од сениора, кадети Бин-а поражени су у Пироту у утакмици Међурегионалне лиге Кошаркашког савеза региона источне Србије резултатом 66:62, по четвртинама (11:17,11:16,17:15, 27:14).

„У узбудљивој утакмици наш тим је доминирао у прве три четвртине а онда судије досуђују Андреју Јовичићу техничку после дате тројке и почиње чудан критеријум тако да смо незаслужено поражени, мада је мој тим имао доста грешака поготово у кључним тренуцима“, известио је о дешавањима из Пирота за „Глас спорта“ тренер Николић.

Kадетску селекцију Бин-а, коју такође са клупе предводи тренерски тандем Николић-Драгојевић за викенд очекује заостала утакмица у Лесковцу са екипом „Здравља“.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.