Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

КЊАЖЕВЧАНИ СЛАВИЛИ НА КРАЉЕВИЦИ, ТИМОК ПОРАЖЕН У ФИНАЛУ КУПА ЗАЈЕЧАРСКОГ ОКРУГА

Фудбалери Тимочанина савладали су екипу Тимока 1919 у финалу Купа ФСЗО резултатом 0:2. Књажевчани су на тај начин стигли до трећег узастопног трофеја Купа Зајечарског округа и обезбедили пласман у полуфинале Купа ФСРИС.

Након првог дела игре и поред неколико шанси на обе стране, није било погодака, па је одлука пала у наставку меча, када је компактнија гостујућа екипа дошла до тријумфа. Поново је џелат Тимока био Зајечарац Ивица Јовановић, који је у 68. минуту постигао гол за вођство гостију. Имали су домаћи фудбалери могућу прилику за изједначење након само пет минута, али је судија Минић проценио да није било довољно елемената за једанаестерац после играња руком једног од играча гостију.

Тачка на утакмицу стављена је у 87. минуту, а егзекутор је био Лука Петровић, који је искористио грешку домаћих на средини терена и лако реализовао контру Тимочанина. Зајечарци су тако и поред одличних интервенција голмана и капитена Јовановића, претрпели и други узастопни пораз у одмеравању снага са књажевачким српсколигашем и уједно забележили шести пораз у низу, ако рачунамо и учинак са првенствених утакмица.

ТИМОK 1919: Јовановић, Цветковић, Л. Петровић, Тричковић, П. Петровић (Стаменковић), Николић (Милојић), Антуновић, (А. Илић (2005)), Јеремић, Денић, А. Илић (2003), Машић

ТИМОЧАНИН: Јовановић, Милојковић (Ранђеловић), Маљковић, Стојановић, Здравковић, Ђорђевић, Живић (Стојадиновић), Виденовић, Божић (Л. Петровић), Јовановић (Стојановић), Д. Петровић (Kоцић)

Још два кола Српске лиге „Исток“ остала су до краја суморне сезоне за још увек српсколигаша из Зајечара. Најпре за викенд Тимок дочекује Раднички из Свилајнца на Краљевици, а потом гостује Власини.

Сезона за заборав, много је знакова питања, иако се многи надају да има шансе за зеленим столом да Тимок 1919 сачува српсколигашки статус, или чак заузме место у Првој лиги Србије. Ипак, онде где се рачуна, резултата није било, четири тренера су водила тим, а ако има нешто позитивно, то је чињеница да су неки млади фудбалери из Зајечара и околине добили шансу и на томе треба градити будућност.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.