Зајечар Фудбал

ЈАВОР СЛОМИО ТИМОК У ДВА МИНУТА, 75 МИНУТА МАЛО ЗА БИВШЕГ СУПЕРЛИГАША

Фудбалери Тимока поражени су на гостовању у Ивањици од екипе Јавора резултатом 2:0. Зајечарци су на тај начин претрпели пети пораз у сезони, а занимљиво је да су све неуспехе доживели на гостујућим теренима, уз један тријумф на старту сезоне на Златибору.

Иако су многи очекивали игру мачке и миша у Ивањици, на терену је све деловало прилично другачије. Отресито су у премијерни сусрет 10. кола ушли изабраници тренера Рајчића, а у пар наврата опасно угрозили домаћег голмана Бабића.

Све оно позитивно што су урадили у добром делу утакмице, пало је у воду у само два минута. Од 75. до 77. минута попустила је концентрација до тада беспрекорне одбране Тимока, а играчи Јавора су „блицкригом“ у 120 секунди срушили снове гостију да могу до макар бода у Ивањици.

Зајечарци немају много времена да размишљају о пропуштеној шанси против једног од фаворита за пласман у Суперлигу, јер им већ у среду 6. октобра у госте долази лидер Прве лиге Србије, екипа Инђије. Сваки бод освојен у сусретима са главним такмацима за највиши пласман је успех, а зајечарски прволигаш показао је кроз утакмице на Краљевици да никоме неће поклонити бодове без борбе.