Зајечар Фудбал

ГРЉАНЦИ СЕ ГОСТИЛИ НА КРАЉЕВИЦИ, ФАВОРИТИ ОПРАВДАЛИ ОЧЕКИВАЊА У ОКРУЖНОЈ ЛИГИ

Фудбалери Рудара декласирали су ОФК 019 на гостујућем терену на Краљевици резултатом 1:4 на отварању пролећног дела сезоне у Окружној лиги „Зајечар“.

Грљанци су у првом полувремену показали да су на бивши терен „Путева“ дошли по три бода. Рајковић је већ после 15 минута игре довео госте у вођство, да би предност дуплирао Јован Богдановић у надокнади првог дела игре. Домаћин је у наставку меча успео да смањи на 2:1 поготком капитена Николића. Када су многи помислили да ће се „Офковци“ вратити у утакмицу и учинити је још неизвеснијом, Богдановић је другим голом повећао на 1:3 у 72. минуту. Коначан резултат поставио је Сунарић са беле тачке у 82. минуту локалног дербија.

Екипа Рудара коју због казне на овом мечу није могао да предводи Срђан Јовановић Тум стигла је до осме првенствене победе и доказала да ће до краја лиге бити „кост у грлу“ свима који помисле да ће лако до бодова против уиграног састава из највећег зајечарског села.

ФСУ Краљевица је са друге стране успешно започела други део првенства на популарној „Грбавици“. Лидер је савладао Косово из Звездана са 3:0, а сва три гола пала су у наставку утакмице у размаку од 12 минута. Стрелци за водећи тим лиге били су Јеленковић у 58, Томић у 65. и Алексић у 70. минуту меча.

Требич из Сокобање је наставио потеру за лидером и забележио нову гостујућу победу у Оснићу 1:3, Миџор је продужио јесењу серију и стигао до тријумфа у Рујевици, док је Граничар у Великом Извору славио против Слоге из Минићева резултатом 1:0.

На челу табеле је Краљевица са 37 бодова, први пратилац је Требич са 36, Миџор из Калне има 32 бода, ОФК 019 је пао на 4. место и има 29, док је петопласирани Рудар из Грљана са 25 освојених бодова. Од осталих зајечарских екипа, Граничар је на 7. месту са 19, док је Косово са 11 бодова на 11. позицији Окружне лиге.

Наредно коло доноси још један локални дерби у коме ће у Грљану снаге одмерити домаћи Рудар и Граничар из Великог Извора. Косово ће у Звездану дочекати Требич, ФСУ Краљевица гостује у Минићеву, ОФК 019 ће флеке са премијере покушати да извади у Подвису, док Миџор у Кални чека Омладинац из Грезне.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.