Зајечар Фудбал

ФУДБАЛЕРИ ТИМОКА ПОРАЖЕНИ ОД ЛИДЕРА, ДУБОЧИЦА ОДНЕЛА БОДОВЕ СА КРАЉЕВИЦЕ

Фудбалери Тимока 1919 поражени су на градском стадиону под Краљевицом од ГФК Дубочице резултатом 0:2 у мечу 24. кола Српске лиге „Исток“. Лесковчани су се новим тријумфом у гостима бар на дан осамили на челу табеле, док Зајечарцима остаје само теоретска нада за опстанак.

Што се дуела на Краљевици тиче, Лесковчанима је био довољан по гол у оба полувремена да сломе отпор зајечарског српсколигаша. Изабраници тренера Трујкића су можда помало и изненађујуће отресито ушли у сусрет и вероватно одиграли најбољих 30 минута ове полусезоне. И када су гледаоци помислили да би Тимок могао и до позитивног исхода, лоша реакција Илића у одбрани и прелеп гол гостију за вођство. До краја првог дела игре Зајечарци су потпуно пали, али су успели да приведу тај део утакмице са минималним заостатком.

Наставак меча доноси поново бољу игру Тимока на самом старту, а већ у 47. минуту одлично је шутирао Јелић, али је лопта отишла тик изнад пречке гостију. Покушавао је и ровити Тричковић, имао неколико одличних соло продора, мора се признати да није ни имао баш довољно ни подршке саиграча, али су гости опет прилично лако стигли до новог гола и дуплирања вођства у 50. минуту утакмице.

До краја одрађивање посла, по један картон на обе стране, али је онај домаћи добио капитен Аца Јовановић, што ће га коштати изостанка у дербију са Радничким из Пирота. На гол ће против Пироћанаца највероватније искусни Давор Јоксимовић, који ће против једног од два најбоља тима у лиги, имати пуне руке посла. Тимок остаје на 14. месту табеле са 21 освојеним бодом, док је Дубочица лидер са 56, три више од Радничког, који додуше има и утакмицу мање на свом конту.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.