Зајечар КОШАРКА

ЧЕТВРТИ ТРИЈУМФ КОШАРКАША ЗАЈЕЧАРСКОГ БИН-А У ПРВОЈ СРПСКОЈ ЛИГИ

Кошаркаши Бин-а савладали су екипу Димитровграда резултатом 81:75 (29:18,14:20,15:20, 23:17) у утакмици 7. кола Прве српске лиге „Исток“. Зајечарци су на тај начин забележили четврту победу у сезони и учвстили позицију у средини табеле.

Сјајно су меч отворили изабраници тренера Драгојевића и врло брзо стигли до двоцифрене предности. Ако је првих 10 минута протекло у одличном издању Зајечараца, друга четвртина је у потпуности припала гостима, који су успели чак и да преокрену резултат. Домаћи кошаркаши смогли су снаге да се приберу и да ипак са предношћу оду на велики одмор. Пауза је искоришћена за наступ млађих селекција КК „Бин“, чији чланови су имали прилику да се представе публици у хали спортова на Краљевици.

Велика борба настављена је и у трећој деоници, а гости из Димитровграда су се у потпуности вратили у игру и са нерешеним резултатом се ушло у завршни период меча. Последњих 10 минута Зајечарци су успели да сломе отпор упорних противника и дођу до важних бодова. Најбољи у редовима домаћих били су Угљеша Митровић са 22 и Петар Видановић са 20 поена, док су одличне роле имали Џелатовић који је убацио 13, али и млађани Извонар са 12 и Страхиња Ракић који је постигао 7 поена. Пипић је додао 5, Перовић 2 поена, а у тиму су били и Предић, Недељковић, Ристић, Димитријевић и Лачевић. Код гостију се далекометним хицима истакао Јовановић, који је убацио пет тројки и сусрет завршио са 20 поена.

Да успех „Биноваца“ буде потпун побринули су се кадети који су славили против нишких „Ратника“ резултатом 81: 69 и пионири који су савладали „Златару“ из Мајданпека 60:33. Вреди истаћи да је пионир Марко Јовнас био најефикаснији актер оба дуела, како у свом узрасту, тако и у старијој генерацији.

Следећег викенда Зајечарце очекује гостовање дужнику са премијере, екипи Топличанина у Прокупљу. Бин након седам одиграних утакмица има учинак од четири победе и три пораза и налази се на 4. месту табеле са 11 освојених бодова. Бод више на 3. позицији има управо наредни ривал, док је на 2. месту екипа „Пантера“ из Врања са 13 бодова и само једним поразом. Лидер је и даље максимални „Константин“ из Ниша са свих седам победа у досадашњем току првенства.