Унесите термин за претрагу

Зајечар РУКОМЕТ Тимочка Крајина

ВАЖНА ПОБЕДА РУКОМЕТАША ЗАЈЕЧАРА У КЛАДОВУ

Подели

Рукометаши Зајечара савладали су Ђердап у Кладову резултатом 34:31 у утакмици 13. кола Прве лиге „Исток“. Зајечарци су до победе стигли у изузетно неизвесној завршници, с обзиром на то да су до првог вођства дошли у 55. минуту сусрета, дакле свега пет минута пре краја занимљивог меча тимочких ривала.

„Свака част момцима, иако смо били ослабљени неиграњем голмана Младеновића и средњег бека Итића, били смо прибрани у тренуцима када се ломио резултат и заслужено носимо бодове са тешког гостовања“, истакао је за „Глас спорта“ тренер зајечарских рукометаша Дарко Милосављевић.

Победа добија на значају ако се зна да су Кладовљани једини успели да откину бод главним конкурентима Зајечараца, екипи Радничког из Ћуприје. Већ за два дана следи нови првенствени окршај, а ривал рукометашима Зајечара је Ртањ из Бољевца. Утакмица старих ривала у 14. колу Групе А Прве лиге Србије на програму је у петак 7. маја у хали спортова на Краљевици.

До краја сезоне водиће се жестока борба за 1. место и пласман у бараж за попуну Супер Б лиге између Радничког и Зајечара, а након 13 одиграних утакмица, тим из Ћуприје има 25 освојених бодова и налази се на челу табеле, испред Зајечараца који су сакупили бод мање.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.