Зајечар Фудбал

ТИМОК 1919 УБЕДЉИВ НА ГОСТОВАЊУ МОРАВЦУ, НОВИ ТРИЈУМФ ЗА ВЕЛИКУ БОРБУ НА ВРХУ СРПСКЕ ЛИГЕ ИСТОК

Доминација фудбалера Тимока у Српској лиги „Исток“ се наставља. Зајечарци су након тријумфа на домаћем терену против Жупе, остварили важну победу на гостовању екипи Моравца из Мрштана резултатом 1:4.

Ништа након првог полувремена није наговештавало да ће изабраници тренера Рајчића на тако убедљив начин уписати нова три бода. Први су до предности стигли домаћи фудбалери, које је у вођство довео Стојановић, поготком у 36. минуту утакмице. Али већ у следећем нападу узвраћају гости, којима изједначење доноси Милош Рошевић.

Са тим резултатом отишло се на велики одмор, а у наставку рапсодија зајечарских фудбалера и три гола у мрежи Моравца, не тако давно и прволигаша.

Најпре на сцену ступа на почетку сезоне незаустављиви Немања Ристић, који „блицкригом“ у 47. и 50. минуту меча доноси Тимоку два гола предности, да би тачку на и ставио Урош Николић, поготком у 60. минуту утакмице 10. кола Српске лиге „Исток“.

После 10 одиграних утакмица чини се да се наслућује ко ће бити главни ривал играчима Тимока на путу до првог места и пласмана у бараж за попуну Прве лиге Србије. То је екипа Радничког из Свилајнца, која је тријумфом на гостовању у Прокупљу против Топличанина од 1:2, поново преузела лидерску позицију са 28 освојених бодова, једним више од Зајечараца.

У наредном колу Тимок 1919 на градском стадиону на Краљевици дочекује нишки Цар Константин, а дуел два стара ривала на програму је већ у среду 7. октобра од 15 сати.