КОШАРКА Свет

„СРПСКИ“ САКРАМЕНТО РАЗМОНТИРАО ПОРТЛАНД, БОГДАНОВИЋ НАЈЕФИКАСНИЈИ

Сакраменто не одустаје од борбе за плеј оф, „Kраљеви“ су славили на тешком гостовању у Портланду, једног од главних конкурената, па су тако сада прескочили управо „Блејзерсе“, имају два пораза мање.

Тренутно је екипа чији је генерални менадзер Владе Дивац, његов заменик Предраг Стојаковић, а први асистент шефа стручног штаба Волтона, селектор Србије Игор Kокошков на 9. месту Западне конференције НБА лиге.
Мемфис им бежи четири победе, сјајан је против Портланда био Богдановић са 27 поена и 8 асистренција, док је други српски репрезентативац Бјелица додао 10.

Српски бек постигао је чак седам тројки у Орегону, а домаћину није помогао Лилард, који се опоравља од повреде, дао је само 12 поена. „Kингси“ су погодили 21 тројку, изједначили су рекорд екипе по постигнутим далекометним погоцима на једном мечу и успут прекинули и црну серију у Портланду где нису добили пуних осам година.

Богдановић је разбио одбрану ривала, забележио седам асистенција само у првој четвртини, у којој су Kингси убацили 40 поена. Били су на +26 у последњој четвртини, јасно домаћин није имао никакве наде у преокрет.

На крају 111:123 у корист „српског“ Сакрамента, који остаје у трци за последње 8. место Запада које води у плеј-оф.