Србија Фудбал

ПОБЕДЕ ЗВЕЗДЕ И ПАРТИЗАНА НА СТАРТУ ПРИПРЕМА ЗА НОВУ СЕЗОНУ

Фудбалери Црвене звезде савладали су у четвртак 16. јула ИМТ резултатом 2:0, у првој припремној утакмици за нову сезону. Меч је одигран на стадиону Железничара у Лајковцу, а српски шампион наступио је у следећем саставу:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Васиљевић, Митровић, Дегенек, С. Бабић, Хајдин, Матић,  И. Бабић, Гарсија, Вукановић, Симић, Крстовић. У наставку су шансу добили: Борјан, Гајић, Милуновић, Панков, Родић, Саного, Вулић, Иванић, Радуловић, Катаи, Томане.

Стрелци за црвено – беле били су Иванић у 51. и млађани Андрија Радуловић у 85. минуту утакмице.

Истог дана, први пријатељски сусрет на припремама одиграли су и фудбалери Партизана, који су истоветним резултатом као вечити ривал, савладали Трепчу из Косовске Митровице 2:0.

Утакмица је одиграна на Златибору, а поготке за црно – беле постигли су Ђорђе Ивановић у 10. и Умар Садик у 45. минуту.

ПАРТИЗАН: Поповић, Лутовац, Остојић, Витас, Урошевић, Здјелар, Натхо, Павловић, Ивановић, Асано, Садик. Играли су још: Сисе, Смиљанић, Вујачић, Брежанчић, Кнежевић, Чолић, Шћекић, Арамбашић, Д. Стојковић.

Суперлига почиње 1. августа, Партизан ће на отварању сезоне играти у Крушевцу против Напретка, док ће Црвена звезда истог дана угостити Нови Пазар.