Зајечар Фудбал

ЗАЈЕЧАРЦИ РАВНОПРАВАН РИВАЛ ФАВОРИТУ ИЗ ИВАЊИЦЕ, ТИМОК И ЈАВОР ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ НА КРАЉЕВИЦИ

Ако је неко сумњао у могућности фудбалера Тимока да преживе и опстану у Првој лиги Србије, онда је умногоме то мишљење промењено након утакмице 25. кола на Градском стадиону на Краљевици. Тимок Зајечар – Јавор Ивањица 0:0 у једној тврдој, правој првенственој утакмици, где су домаћи играчи створили неколико изузетних шанси, где им је поништен и погодак, а било је и ситуација у којима је судијска пиштаљка остала „нема“ на повике за  једанаестерац из табора зајечарског прволигаша.

Већ од самог старта дало се наслутити да су играчи Тимока решени да покажу да тријумф против Рада није био случајан и да најзад дођу до бодова и на домаћем терену. Сјајну прилику имао је Страхиња Петровић у 7. минуту, али је искусни Кахриман одбранио његов ударац. Исти играч само минут касније нашао се поново у шанси, али је овог пута пребацио гол гостију. Притискали су домаћи и даље, али је следеће узбуђење било у 27. минуту пред голом Петровића, који је већ био савладан али је шут Ивеље зауставио дефанзивац Тимока Божовић. Повратак искусног одбрамбеног играча много је значио Зајечарцима, а Божовић је играо са специјалном маском због поломљеног носа, повреде коју је доживео на загревању против Кабела у Новом Саду. Само пет минута касније Тимоку је поништен гол који је постигао Пантић, пошто је судија Ковачевић сматрао да је поготку претходио прекршај домаћег играча у шеснаестерцу гостију.

У наставку су гости преузели теренску иницијативу, али је Тимок пропустио много боље прилике. Искусна екипа бившег суперлигаша, коју са клупе предводи бивши штопер Партизана Милован Миловић, држала је лопту, имала неколико опасних прекида, али без праве шансе пред голом домаћих. Зајечарци су претили преко Анђеловића у 51. минуту и Пантића два минута касније. Био је ту и добар покушај Лазара Николића, који је добио прилику са клупе, ушао једном лепо са десне стране у шеснаестерац гостију и пао, домаћи су тражили пенал, а судија показао жути картон играчу Тимока због симулирања. Ако се о тој ситуацији и може расправљати, чини се да у 90. минуту није требало да буде дилема. Очигледно повлачење нападача домаћег тима Павла Радуновића, Ковачевић је проценио да ту није било довољног интензитета за најстрожу казну. Само минут касније исти играч пропустио је најбољу прилику за гол. Сјајно је захватио лопту главом после слободног ударца, али је искусни Кахриман поново био на месту. Вреди истаћи игру робусног Радуновића, који је после поготка Раду и против Јавора показао да улази у форму и да ће бити право појачање у борби за опстанак. Директни ривали били су му искусни Марко Момчиловић, бивши штопер Стеауе из Букурешта и Немања Лакић-Пешић, некадашњи дефанзивац Војводине и бројних других суперлигашких клубова, али Радуновић не да није узмакао већ показао да може да игра против најјачих ривала у Првој лиги Србије. Прилику је добио и Обиора Одита, некадашњи голгетер Партизана и 39-годишњак који се по трећи пут у каријери вратио у Јавор, али није било опасности пред голом Петровића.

Све у свему, да су овако играли у добром делу јесењег тока лиге, фудбалери Тимока не би сада стрепели за опстанак. Ипак и даље је још доста бодова у оптицају, пет кола је до краја регуларног дела првенства, а потом ће у плеј-ауту одиграти још седам утакмица. Дакле, огромних 36 бодова је у игри, сасвим довољно за преокрет и спасоносно 12. место табеле Прве лиге Србије.

Ту позицију сада држи екипа Рада, коју је Тимок надиграо на њиховом „буњишту“ стадиону Краљ Петар I на Бањици минулог викенда, а која на свом конту има 28 бодова, шест више од Зајечараца. Није далеко ни Бачка са 30, а којој ће Тимок гостовати за нешто мање од месец дана у последњем 30. колу регуларног дела Прве лиге Србије. До тада, изабранике тренера Стојчевског чека гостовање лидеру у Инђији наредне суботе 19. марта, а већ четири дана касније у Зајечар стиже екипа Жаркова. Потом ће фудбалери Тимока на пут у Шабац, да би у претпоследњем 29. колу на Краљевици дочекали Графичар, филијалу Црвене звезде. Зато треба ићи корак по корак, скупити што више бодова у наредних пет мечева, смањити разлику у односу на конкуренте, а онда у доигравању кренути у праву борбу за опстанак.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.