Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ

УСПЕШНА НЕДЕЉА ЗА МЛАДЕ ЗАЈЕЧАРСКЕ ЏУДИСТЕ И КАРАТИСТЕ

Викенд за нама протекао је у одличном наступу борилачких клубова из Зајечара, који су са два престижна турнира донели у град на Тимоку укупно пет медаља. Две су освојили чланови Џудо клуба „Академија Тодоровић“, док су три одличја дело Градског карате клуба „Зајечар“.

Такмичари Џудо клуба „Академија Тодоровић“ учествовали су 12. маја на међународном турниру „Јагодина Опен 2024“ и у конкуренцији  више од 300 учесника из различитих земаља освојили две медаље. Петар Јованчев је у категорији до 50 килограма поражен тек у финалу. чиме је стигао до сребра, док је Петар Петковић освојио бронзано одличје у конкуренцији такмичара до 42 килограма.

Градски карате клуб „Зајечар“ освојио је три медаље на Међународном турниру „Младост 2024“ у Панчеву у организацији Карате федерације Србије. Учествовало је 350 такмичара из карате клубова широм Србије са гостима из Румуније и Босне и Херцеговине. Зајечарци су наступили са троје такмичара у катама и остварили следеће резултате:

Даница Илић 2016. годиште у катама треће место
Душан Милојковић 2014. годиште у катама треће место
Софија Ћирић 2015. годиште у катама треће место

Зајечарске каратисте крајем месеца очекује нови изазов и наступ на турниру у Београду, док је почетак јуна резервисан за такмичење у Врњачкој Бањи.