Зајечар РУКОМЕТ Србија

ТРЕЋИ ВЕЗАНИ ПОРАЗ РУКОМЕТАШИЦА ЗАЈЕЧАРА У СУПЕРЛИГИ

Рукометашице Зајечара 1949 поражене су у 3. колу Суперлиге од Инђије резултатом 19:27 у мечу одиграном у хали спортова на Краљевици.

Неискуство и недовољна уиграност тима се на овом нивоу скупо плаћају, али грешке које се понављају из меча у меч, поготово пад у последњој трећини сусрета, не смеју се понављати. Нарочито не на домаћим утакмицама, као у суботу 24. октобра на Краљевици, где су изабранице тренера Максића имале егал на полувремену, пошто је након 30 минута меча резултат гласио 13:13.

У наставку искусније гошће искористиле су пад у игри домаћих играчица, које су постигле само 6 голова у другом полувремену, па су рукометашице Железничара рутински привеле утакмицу крају.

Био је то трећи везани пораз зајечарских рукометашица, које су остале на зачељу табеле са Врбасом, као једине две екипе без освојеног бода. Наредне суботе 31. октобра, Зајечарке гостују у Крагујевцу, екипи Радничког, која за сада има учинак од по једне победе, ремија и пораза.