Унесите термин за претрагу

Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОКУ ТРОФЕЈ КУПА НА ТЕРЕНУ ГРАДСКОГ РИВАЛА КАБЛОВА

Подели

Фудбалери Тимока освајачи су Купа Фудбалског савеза града Зајечара пошто су после бољег извођења пенала савладали Каблове 5:3 (1:1). Након регуларних 90 минута, сусрета одиграног на стадиону у насељу „Кључ“ у Котлујевцу било је 1:1, па су једанаестерци решили ко ће у полуфинале Купа ФСЗО и даљи круг најмасовнијег такмичења у Србији.

Почело је врло обазриво, без правих шанси у првих 30 минута меча. Каблови су били нешто агилнији, а најбољу прилику имали су управо домаћи, пошто је након сјајног продора Рамаданија, брзоноги играч Каблова срушен на самој ивици шеснаестерца гостију. Досуђен је слободан ударац, али је нови-стари голман Тимока, Александар Јовановић врховима прстију интервенисао и избацио лопту у корнер.

И то би било све вредно помена у првих 45 минута меча, који су гости почели без стрелаца и најбољих играча са отварања сезоне, Рошевића, Ристића и Драгићевића.

Али након што је Рамадани довео Каблове у предност поготком у 63. минуту утакмице, тренер гостију Рајчић је морао да реагује. И управо је играч са клупе, Драгићевић поравнао резултат у 77. минуту сусрета, поготком са беле тачке.

Изабраници тренера домаћих Бешинића нису успели до краја да врате предност, па су пенали морали да реше питање победника. Тамо је у јунака поново израстао голман гостију Јовановић, који је одбранио ударце Ђошевског и Боновића и донео Тимоку Куп Фудбалског савеза града Зајечара.

Зајечарске тимове већ за викенд чекају обавезе у Српској лиги „Исток“. Каблови дочекују Дунав из Прахова у недељу 23. августа, док Тимок 1919 дан раније гостује у Трстенику.

Реванш два градска ривала имаћемо прилику да гледамо у ванредном 3. колу Српске лиге, које је на програму већ у среду 26. августа.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз обавезни линк ка изворној вести.