Унесите термин за претрагу

Зајечар Фудбал

ТИМОК ТРИЈУМФАЛНО ЗАПОЧЕО ПРОЛЕЋНИ ДЕО СЕЗОНЕ

Подели

Фудбалери Тимока савладали су екипу Јединства из Параћина резултатом 1:0 на старту пролећног дела сезоне. Погодак на дебију у дресу зајечарског српсколигаша постигао је нападач Михајло Јелић у 50. минуту утакмице.

Зајечарци су до злата вредних бодова стигли после боље и ангажованије игре у већем делу сусрета, а да је било мало више концентрације у појединим тренуцима, последњи минути меча прошли би у далеко мирнијем тону. Ипак, мора се признати да је утакмица против Јединства била у правом смислу те речи квалификациона, а победа је била императив изабраницима тренера Рајчића.

На крају су до ње и стигли, а три бода на отварању другог дела првенства донела су преко потребни мир екипи Тимока, која је остварила тек трећу победу у сезони. Зајечарци после 16 одиграних утакмица имају учинак од три победе, пет ремија и осам пораза, а са 14 освојених бодова заузимају 13. место табеле Српске лиге „Исток“.

Оно што свакако може да радује све у табору зајечарског српсколигаша јесте висок одзив публике, које одавно није било више на Краљевици и која је свакако помогла младом саставу домаћег тима да дође до вредног тријумфа.

Тимок наредног викенда очекује гостовање једном од конкурентата у борби за опстанак, екипи Дунава у Прахову. И тај меч имаће велику важност, а победом у том дуелу, Зајечарци би се додатно приближили изласку из опасне зоне. За сада први тим изнад црте је комшијски Тимочанин, који се налази на 12. позицији са 19 бодова, док далеко нису одмакли ни Власина, Топличанин и Пчиња, који су сакупили по 20 бодова, шест више од фудбалера Тимока.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.