Зајечар Фудбал

ТИМОК ТРИЈУМФАЛНО КРОЗ ДОБАНОВЦЕ, ЗЛАТНИ БОДОВИ ЗА ПРВОЛИГАША ИЗ ЗАЈЕЧАРА

Фудбалери Тимока савладали су Будућност у Добановцима резултатом 2:0 у 20. колу Прве лиге Србије. Зајечарци су на тај начин прекинули низ од 12 утакмица без победе и стигли до четвртог тријумфа у сезони.

Стрелци за Тимок у победи после које се лакше дише били су искусни Ивица Јовановић у 67. минуту и млађани Данило Радоњић у другом минуту судијске надокнаде. Свакако ће много лакше сада бити и новом кормилару зајечарског прволигаша Срђану Стојчевском, који је дошао до првих бодова у трећој утакмици на клупи Тимока. Награђен је млади стручњак и за изузетно офанзивну поставку у Добановцима, прилику су од старта сем нападача Рошевића, добили и Нигеријац Кингсли, као и опорављени Марко Голубовић и Ивица Јовановић, па су Зајечарци након чврстог полувремена када су издржали налете домаћина, у наставку задали кључни ударац ривалу преко Јовановића, а по истеку 90. минута ставили и тачку на одличну утакмицу.

Прилику да дођу можда и до другог везаног тријумфа, Зајечарци ће имати већ наредне наредне недеље 5. децембра, када на градски стадион под Краљевицом стиже екипа Железничара из Панчева.