Зајечар Србија Фудбал

ТИМОК СЕ ГОСТИО НА БАЊИЦИ, ЗЛАТА ВРЕДНИ БОДОВИ СТИЖУ У ЗАЈЕЧАР

Фудбалери Тимока савладали су екипу Рада на Бањици резултатом 1:2 и на тај начин се вратили у борбу за опстанак у прволигашком друштву. Зајечарци су били притерани уза зид након пораза од Лознице минуле среде на домаћем терену, али су сјајном игром и правом реакцијом одговорили у дуелу против једног од главних конкурената.

Прволигаша из Зајечара су до тријумфа одвели Игор Пантић поготком у 38. и нападач Павле Радуновић голом у 57. минуту утакмице. Све што је домаћи тим са стадиона Краљ Петар I успео јесте да смањи резултат преко Стојановића у 64. минуту. До краја меча много борбе, гости су се умешно бранили и претили из контранапада, а пре самог последњег звиждука судије Ђорђевића, поцрвенео је бек Тимока Тричковић, који је због приговора најпре добио опомену у 88. минуту, да би дубоко у надокнади времена послат у свлачионицу због истог разлога. Ипак, резултат је остао непромењен, аТимок је остварио веома битну победу и дошао до злата вредних бодова.

Очигледно је доста помогла и чињеница да је шеф струке фудбалера Тимока Срђан Стојчевски читаву деценију провео у редовима екипе Рада, једно време и на клупи првог тима, што као први тренер, што као помоћник. Играчи су доказали да имају квалитет, али је чини се време да то покажу и на домаћем терену на Краљевици. Зајечарцима је ово шести тријумф у сезони, па уз три ремија имају сакупљен 21 бод, седам мање управо од ривала са Бањице и Графичара, који се налазе на позицијама 11. и 12. које гарантују опстанак у Првој лиги Србије.

Оно што брине јесте да су чак четири победе зајечарског прволигаша стигле на гостујућим теренима, док су само две остварене на Краљевици, против Будућности из Добановаца и Кабела из Новог Сада. Чини се да играчи плаво-белих доста стегнуто играју пред домаћим навијачима и то је оно на чему ваља радити у наставку сезоне. Прва прилика за прекид неугодног низа на Краљевици је наредног викенда, када у Зајечар стиже један од фаворита Прве лиге Србије, екипа Јавора.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.