Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК РУТИНСКИ СА НЕГОТИНЦИМА, ПОБЕДА ЗАЈЕЧАРАЦА У ТИМОЧКОМ ДЕРБИЈУ НА КРАЉЕВИЦИ

Фудбалери Тимока 1919 савладали су у тимочком дербију Зоне „Исток“ екипу „Хајдук Вељка“ резултатом 3:0. Поготке за домаће постигли су Рамадани у 18. минуту, док су у у другом полувремену важан тријумф оверили капитен Урош Николић и Стојадиновић.

У првом полувремену солидно издање гостију, који су показали да су заслужено у врху табеле, са неколико сјајних младих појединаца. Ипак, успели су играчи Тимока да преко новајлије из Бора Рамаданија дођу до предности. У наставку је виђена потпуна иницијатива домаћих, који су нападали у таласима и успели да стигну до два гола. Оба пута је у улози асистента био Растко Николић, нарочито је добра акција била код дуплирања вођства у 58. минуту меча коју је покренуо Машић, а Растко Николић додавањем спојио капитена са поготком.

Сјајан напад покренуо је млађани Антуновић у 75. минуту сусрета, прошао комплетну одбрану гостију и потом је оборен у шеснаестерцу, па за судију Грујичића из Крушевца није било дилеме. Ипак ударац искусног Машића са беле тачке завршио је високо изнад пречке и резултат је бар на кратко остао непромењем. Све је ипак дошло на своје место већ у наредном нападу, када је сјајним волејом Стојадиновић ставио тачку на утакмицу после одличне асистенције Растка Николића.

Тренер домаћих Мирослав Николић извео је следећи састав који је стигао до 17 победе у сезони: Јовановић, Цветковић, Антуновић, Ванић, Петровић (Младеновић), Илић (Богојевић), Ристић (Машић), У. Николић, Стојадиновић (Стаменковић), Р. Николић, Рамадани (Милосављевић).

Зајечарци су убедљиви лидери, пошто заузимају прво место Зоне „Исток“ са 51 освојеним бодом, 19 више од ривала из Неготина, Бора и Бабушнице, као и читавих 20 бодова предности у односу на петопласирани „Танаско Рајић“ из Пирота. Наредног викенда Тимок очекује гостовање у комшијској Слатини, против деветопласираног тима четвртог по снази ранга такмичења фудбалске Србије.