Зајечар Фудбал

ТИМОК НА КРИЛИМА ДАВИДОВИЋА ДО НОВОГ ТРИЈУМФА У ПРВОЈ ЛИГИ

Фудбалери Тимока савладали су екипу Кабела из Новог Сада са 2:0 у 7. колу Прве лиге Србије. Јунак тријумфа био је двоструки стрелац Иван Давидовић, који је мрежу гостију погађао у 15. и 38. минуту утакмице.

Од самог старта кренули су силовито Зајечарци ка голу Новосађана, решени да што пре питање победника. И најбољу могућу прилику за вођство имали су већ у 7. минуту, када је сналажљиви Рошевић изнудио пенал. Ипак, непрецизан са 11 метара био је искусни Ивица Јовановић, чији је ударац лако укротио голман гостију Елесин.

Све пропуштено тада, надокнађено је у 15. минуту утакмице, када је Давидовић одлично реаговао на сјајан убачај десног бека Божовића и донео предност Тимоку.

Узвратили су гости веома брзо, али је одличан ударац главом Шљиванчанина интервенцијом са гол линије извадио голман Јовановић. Није то много омело изабранике тренера Рајчића који су преко Давидовића и поготово Ивице Јовановића у 35. минуту имали лепе прилике да дуплирају вођство.

Само три минута касније понајбољи играч Тимока овог поподнева Иван Давидовић својим другим поготком увећава предност домаћих. Тим резултатом се отишло на велики одмор.

У наставку играчи Тимока су умртвили игру и само у пар наврата преко Качара и Пантића опробао рефлексе Елесина. Кабел је имао једну праву шансу у 59. минуту, када је поништен гол Шљиванчанина, због оправдано досуђеног офсајда. Праве овације добио је Давидовић по изласку из игре, а шансу у другом делу добили су Кингсли, Огњен и Урош Николић, Драгићевић и највеће летошње појачање Марко Голубовић, који је коначно дебитовао за Тимок.

Зајечарци су забележили трећи тријумф у сезони, а после седам одиграних утакмица Тимок се налази на 6. месту табеле са 10 освојених бодова. Наредни меч на програму је већ у среду, када зајечарски прволигаш гостује на западу Србије, екипи Лознице.