Зајечар Фудбал

ТИМОК 1919 ОД НАРЕДНЕ СЕЗОНЕ У ЗОНИ „ИСТОК“, ПОРАЗ ОД ТОПЛИЧАНИНА ОДНЕО И ТЕОРИЈУ СА КРАЉЕВИЦЕ

Читава сезона фудбалера Тимока могла би да се резимира у првих 20 минута утакмице против Топличанина на Краљевици. Много хтели, много започели. Учење је скупо, а најскупље је учити на својим грешкама. А било их је и превише током читавог првенства и то у свим структурама клуба. Лутало се са тренерима, играчима, а то се ипак не прашта у увек опасној првој сезони по испадању из савезног ранга такмичења.

Зајечарци су одлично започели сусрет против Прокупчана, доминирали тереном и стварали шансе, било је то сигурно најбољих 20 минута у пролећном делу сезоне. И када је то требало надоградити и лопту спровести у мрежу, заказао је један од најискуснијих. Урош Николић имао је шансу да из једанаестерца донесе предност домаћој екипи, али је његов шут са беле тачке прочитао и одбранио голман гостију Илић.

Наставили су домаћи да притискају гол гостију, расположен за игру нарочито је био Тричковић, али саиграчи му нису били баш од неке нападачке користи. И када су многи помислили да ће се на полувреме отићи са мирољубивих 0:0, најискуснији играч на терену, капитен гостију и бивши играч Тимока Иван Каличанин са пуних 38 година на плећима преноси лопту више од тридесет метара, стиже до шеснаестерца домаћих и одличном асистенцијом спаја са голом нападача гостију. Играо се 37. минут утакмице.

Чим је кренуло друго полувреме, нови шок. Слободан ударац за Топличанин са 25 метара одлично је извео Душан Марковић и погодио саме рашље гола Јовановића. Неколико минута након тога било је већ 0:3, лоша реакција капитена домаћих и све је већ на више од 30 минута до краја меча било решено.

Стратег Тимока Мирослав Трујкић урадио је што је до њега, као трећи тренер зајечарског српсколигаша ове немирне сезоне. Сасвим сигурно, а на малом узорку, пошто је на почетку сезоне већ био на кормилу првог тима после одласка Слободана Халиловића и сада после раскида сарадње са Војканом Рајчићем, освојио је и највише бодова. Овог пута, без неколико првотимаца, указао је шансу младима и чини се да је то пут којим је требало ићи. Ништа није постигнуто довођењем неких фудбалера, упитних квалитета. Меч против Прокупчана је у стартних 11 рецимо почео 16-годишњи Петар Петровић, играч рођен 2007. године. Поред њега, у првој постави сада већ стандардно прилику су добили и Лазар Петровић и Лазар Јеремић из генерације 2004. и годину дана старији Александар Илић , док су са клупе у наставку ушла и двојица 18-годишњака Владимир Кузмановић и Александар Илић (2005), као и један 17-годишњак Никола Станојевић.

Најбољу прилику за Тимок у другом полувремену пропустио је Кузмановић, чији је ударац главом завршио на пречки гостујућег гола. Након тога, тренер гостију извео је из игре Ивана Каличанина, фудбалера који је остао у лепом сећању Зајечарцима и који је неколико сезона са успехом носио дрес Тимока. Добио је аплаузе публике на Краљевици овај искусни и веома захвални везиста, без кога се и на прагу четврте деценије не може замислити игра прокупачког српсколигаша.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.