Унесите термин за претрагу

Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОЧАНИН ПРЕКО ВЛАСИНЕ ДО ПРВОГ ТРИЈУМФА У СРПСКОЈ ЛИГИ „ИСТОК“

Подели

Фудбалери Тимочанина савладали су екипу Власине резултатом 2:1 у 3. колу Српске лиге „Исток“ и на тај начин стигли до првог тријумфа у сезони. Књажевчани су до победе дошли на крилима капитена Милоша Стојановића, који је са два поготка донео злата вредне бодове свом тиму.

Одлично су меч отворили играчи Тимочанина, који су већ у 12. минуту повели против једног од конкурената за највиши пласман. Ипак, гости су одговорили у 35. минуту преко Смиљковића, али је Стојановић својим другим голом у 60. минуту, испоставило се поставио коначан резултат.

За књажевачког српсколигаша ово је била изузетно важна и уједно много тешка утакмица, поготово после два пораза на старту првенства. Подсећамо, Тимочанин је најпре поражен од Јединства на домаћем терену 2:3, да би минулог викенда изгубио на гостовању Брзом Броду у Нишу са минималних 1:0. Ипак, успели су Књажевчани да се подигну и дођу до тријумфа против Власотинчана, екипе која је амбиције показала довођењем најбољег стрелца прошле сезоне из Поповца.

Тимочанин наредног викенда има прилику за другу везану победу, када ће гостовати екипи Слоге у Лесковцу. Након три одиграна сусрета, Књажевчани имају три бода и заузимају 10. место на табели српсколигашког „Истока“, док су Лесковчани без бодова и на претпоследњем месту табеле са гол разликом минус девет, само испред неготинског Хајдук Вељка. Утакмица у Лесковцу на програму је у суботу 4. септембра од 16:30.

Што се врха табеле тиче, тамо је усамљено Јединство из Параћина као једина екипа са максималним учинком и 9 освојених бодова, испред Будућности из Поповца, пиротског Радничког и Трајала из Крушевца.

“Овај медијски садржај суфинансиран је од стране општине Књажевац. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.”

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.