ГЛАС СПОРТА Зајечар КОШАРКА

СПУШТЕНА ЗАВЕСА НА 8. ТРАДИЦИОНАЛНИ ТУРНИР „ДОЂИ НА БАСКЕТ“ У ЗАЈЕЧАРУ

Спуштена је завеса на 8. издање турнира „Дођи на баскет“ у насељу „Кључ 3“, а највреднију награду кући су понели играчи екипе „Кошуља – Винотека Врачар“, који су одличном игром током целог такмичења заслужено освојили титулу у конкуренцији сениора. Победници су у никад јачем финалу надиграли тим „Флоре“ и на тај начин стигли до пехара и главне награде турнира у износу од 100 хиљада динара, док је пораженим финалистима припала упола мања сума новца. Треће место и награда од 25.000 динара отишла је у руке играча „Рибарнице Сирена”, који су у мечу за 3. место славили против најпријатнијег изненађења турнира, изузетно талентоване и младе екипе „Гостопримнице“.

Организатори турнира били су омладина Котлујевца и Спортски савез града Зајечара, уз велику подршку генералног спонзора и донатора Фондације „Mozzart“ и покровитељство локалне самоуправе.Последњег 5. дана турнира завршница је сем у категорији сениора одиграна и у конкуренцији пионира и кадета. Сјајне утакмице и фантастичан спортски угођај виђен је у Котлујевцу, а публика која је поново испунила трибине терена у зајечарском насељу „Кључ 3“ могла је да ужива у правим мајсторијама и великој борби до самог краја турнира. Угљеша, Ђоле, Влада, Пера, Ракоч, Маре, Лука и многи други приредили су прави баскет спектакл 12. августа, како у полуфиналним сусретима, тако и у одлучујућим мечевима за пехаре и награде.

Титулу у конкуренцији кадета однели су играчи екипе „Екстра Милк“, који су у финалу савладали „Рибарницу Сирена“ и освојили 30.000 динара, док су финалисти терен напустили богатији за 15.000 динара. Трећепласирана екипа „Форме“ награђена је новчаним износом од 7.000 динара и вечером.

Што се пионира тиче, победнички пехар је освојила екипа „Ауто Бане“, која је славила против „Кућице на брду“. Бронзано одличје и 3. место припало је екипи „Мишеви“. За пионире су организатори спремили пехаре, медаље и ваучере спонзора турнира.

Феноменално је било и у предигри великог финала, када су терен заузели најмлађи учесници турнира, играчи рођени 2013. године и млађи, који су одиграли ревијалну утакмицу. Чланови КК „Младост“ су у седам минута игре на одушевљење својих породица али и свих посетилаца турнира показали да игра под обручима у Зајечару не мора да брине за будућност.

Што се такмичења у шутирању тројки тиче, најбољи је био Ђорђе Ракочевић из „Флоре“, док је најкориснији играч турнира (МВП) Ђорђе Ђокић из победничке екипе „Кошуља – Винотека Врачар“. И њима је такође припала награда генералног спонзора компаније „Tehnomedia“ у виду мобилног телефона за најбољег тројкаша и телевизором за најбољег играча турнира. Награду за најкориснијег играча у конкуренцији кадета добио је Душан Петковић из екипе „Екстра Милк“, који је награђен фотоапаратом.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.