ГЛАС СПОРТА

СПУШТЕНА ЗАВЕСА НА 7. ТРАДИЦИОНАЛНИ ТУРНИР „ДОЂИ НА БАСКЕТ“ У ЗАЈЕЧАРУ

Спуштена је завеса на седмо издање турнира „Дођи на баскет“ у насељу „Кључ III“, а највреднију награду кући су понели играчи екипе „Стела и Мангуп“, који су освојили титулу у конкуренцији сениора. Посластичарница „Стела“ је у финалу надиграла тим Рибарнице „Сирена“ резултатом 31:24 и на тај начин стигла до пехара и награде у износу од 70.000 динара, док је пораженим финалистима припала дупло мања сума новца. Треће место и награда од 15.000 динара отишла је у руке играча „Beer House GB” из Бора, који су савладали прошлогодишње вицешампионе „Јужни Ветар“ са 16:15.

Организатори турнира били су Спортски савез града Зајечара и омладина Котлујевца, уз покровитељство града Зајечара, а последњег 6. дана турнира мечеви су сем у категорији сениора играни и у конкуренцијама пионира и кадета. Сјајне утакмице и фантастичан угођај у Котлујевцу, а публика која је испунила трибине терена у Котлујевцу могла је да ужива у правим мајсторијама.

Код кадета најбољи су били играчи „Гостопримнице“, који су у финалу савладали „Гладијаторе“ и на тај начин освојили 25.000 динара, док су финалисти терен напустили богатији за 12.000 динара. Трећепласирана екипа Ауто школе „Формула“ награђена је новчаним износом од 6.000 динара. Лука Трандафиловић заслужено је понео титулу МВП-а, а као награду од генералног спонзора „Tehnomedie” добио је и мобилни телефон.

Много узбуђења виђено је и у конкуренцији пионира, где су до титуле стигли „Угијеви пулени“, који су после преокрета славили против екипе „ДЛБ“ резултатом 9:7. Чланови победничке екипе за успех су награђени „smart watch“ сатови „Tehnomedie“, док су у мечу за престиж 3. место и бронзу освојили играчи екипе „Једва се збрасмо I“.

Сјајно је било и у предигри великог финала, када су терен заузели најмлађи учесници турнира, играчи рођени 2013. и 2014. године, који су одиграли ревијалну утакмицу. Чланови КК „Тимок“ су у пратњи тренера и родитеља играли осам минута на одушевљење свих присутних и показали да игра под обручима у Зајечару не мора да брине за будућност.

Што се такмичења у шутирању тројки тиче, најбољи је био Душан Петковић, који је други пут стигао до овог признања пошто је и 2019. године био најбољи тројкаш, док је најкориснији играч турнира (МВП) Владимир Илић из победничке екипе „Стела и Мангуп“. И њима је такође припала награда генералног спонзора компаније „Tehnomedia“ у виду мобилног телефона.

По завршетку такмичарског дела програма, уследила је журка и специјални гост изненађења, реп и хип-хоп музичар „Fox“, па је уз ватромет и бакљаду стављена тачка на 7. по реду турнир „Дођи на баскет“.