Зајечар Фудбал

РАПСОДИЈА ТИМОКА НА КРАЉЕВИЦИ, БУДУЋНОСТ ИСПРАЋЕНА ПЕТАРДОМ У ДОБАНОВЦЕ

Рапсодија у плавом и петарда Тимока за другу победу у сезони и први домаћи тријумф Зајечараца у Првој лиги Србије. Цех за све пропуштено и прва четири кола платили су играчи Будућности из Добановаца, који су декласирани на градском стадиону у Зајечару са 5:0.

Фудбалери Тимока доминирали су од првог до последњег судијског звиждука и апсолутно заслужено стигли до убедљивог тријумфа. Све је чини се било решено у првих двадесетак минута, пошто су изабраници тренера Војкана Рајчића у размаку од 3. до 18. минута постигли три гола. Серију је отворио Јовановић, предност дуплирао Давидовић, а окончао Драгићевић.

Међутим нису се домаћи играчи задовољили том предношћу, јер је дефанзивац Митровић у 63. минуту после одлично изведеног корнера повисио на 4:0, док је коначан резултат поставио Урош Николић пет минута пре истека регуларног тока игре.

Све је заиста функционисало како се само пожелети може у редовима Тимока. Зајечарци су се овим тријумфом изједначили на табели управо са противником из Добановаца, па након пет одиграних кола имају 7 освојених бодова и налазе се на високом 5. месту табеле.

Инђија више није екипа са максималним учинком, пошто је одиграла 1:1 са Радничким из Сремске Митровице. То је искористила екипа Жаркова, која се победом у дербију против Јавора од 2:1, изједначила са Инђијом на врху табеле, јер обе екипе сада имају по 13 бодова.

Фудбалере Тимока наредног викенда чека гостовање у Панчеву, екипи Железничара.