Зајечар Фудбал

ПРВИ ПОРАЗ ТИМОКА НА КРАЉЕВИЦИ, ИНЂИЈА ОДНЕЛА БОДОВЕ ИЗ ЗАЈЕЧАРА

Фудбалери Тимока претрпели су први пораз на домаћем терену у сезони од лидера Прве лиге Србије, екипе Инђије резултатом 0:1. Ово је уједно био и први пораз Зајечараца после више од три године на Краљевици, а сјајан низ прекинут је поготком који су играчи Тимока примили у надокнади првог полувремена.

Интересантно је да је зајечарски прволигаш у другом узастопном домаћем сусрету гол примио у исто време, с обзиром на то да је и Рад до изједначења стигао после истека 45. минута.

Свакако је да ће стратег Тимока Рајчић морати да поради на овом паду концентрације, а такође ће бодови после изгубљеног меча у Зајечару, морати да се потраже на гостујућим теренима. Жалиће домаћи фудбалери за приликама из другог дела игре, када су притиснули госте и кренули по изједначење, али је искусни тим Инђије одолео и однео три бода са Краљевице.

После некомплетног 11. кола Тимок се налази на деоби 10. места прволигашке табеле са 11 освојених бодова.

Тежак посао чека Зајечарце већ у недељу 10. октобра, када гостују једном од пријатнијих изненађења првенства, екипи Жаркова. Да је реч о изузетном тиму, показали су још једном, пошто су у 11. колу декласирали дојучерашњег суперлигаша Златибор у гостима, резултатом 0:5.