Учитавање

Унесите термин за претрагу

Тимочка Крајина Фудбал

ПРВИ ПОРАЗ БОРАНА У СЕЗОНИ, ЂЕРДАП У СУДИЈСКОЈ НАДОКНАДИ СТИГАО ДО ПОБЕДЕ У ДЕРБИЈУ У КЛАДОВУ

Подели

Фудбалери Бора поражени су на гостовању у Кладову резултатом 1:0 у дербију 5. кола Зоне „Исток“. Борани су на тај начин претрпели први пораз у сезони, а Ђердап је задржао максималан учинак на старту првенства и показао да ће до краја бити један од главних кандидата за пласман у српсколигашко друштво.

Погодак за победу домаћина постигао је Новчић у другом минуту судијске надокнаде, па изабраницима тренера Бешинића није остало времена за поравнање резултата. Бодови су дакле остали на обали Дунава, а играчима Бора остаје да се усредсреде на изазове који следе.

Ђердап: Лилић, С.Чокањеловић, С.Лазаревић, Л.Лазаревић, Бабуцић, Илић, Вучковић (од 46. Н.Чокањеловић),Михајловић, Д.Новчић, Модорановић, О.Новчић( од 90. Илијевић).

БОР: Пејовић, У.Ђорђевић, Николић, М.Ђорђевић( од 46. Антић), Марковић, Трифунов, Kарабашевић( од 72. Јовић), Димитријевић, Милћевић( од 87. Алексић), Јовкић, Рамадани.

Све вредно помена у дербију досадашњег дела Зоне „Исток“ виђено је у другом полувремену, пошто су у првих 45 минута голммани Лилић и Пејовић били без учинка. У наставку Kладовљани су први запретили, након 60 минута игре, Модорановић се изборио за шут, али је лопта завршила у наручју добро постављеног голмана гостију. Нешто касније голман Борана Пејовић је био успешнији од Дејана Новчића, а потом и од његовог брата Огњена.

Дуго ће у редовима гостију жалити за приликом која се указала у 86. минуту, када је Рамадани после одличнне акције Борана са петерца лопту послао високо преко пречке гола Лилића. И када су многи помислили да ће дерби бити завршен мирољубиво, одлука је пала у судијској надокади времена. После корнера Огњен Новчић кратко је проиграо Модорановића, који је упутио центаршут а у гужви пред голом гостију најбоље се снашао Дејан Новчић који је послао лопту у мрежу иза немоћног Пејовића за погодак вредан три бода Ђердапа на Градском стадиону поред Дунава.

Наредни викенд доноси нови занимљив сусрет у Бору, где ће гостовати екипа Балканског из Димитровграда, која у пет одиграних утакмица има 11 освојених бодова и са учинком од три победе и два ремија налази се на 5. месту табеле, само бод иза Бора и најпријатнијег изненађења сезоне екипе Злота, која је декласирала БСК из Боговине 4:0 за четврти првенствени тријумф.

Пројекат „Бирам спорт – борски спортски таленти“, суфинансиран je из буџета Града Бора:

”Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.”