Зајечар Фудбал

ПОРАЗ ТИМОКА У ШАПЦУ НА СТАРТУ РАЗИГРАВАЊА ЗА ОПСТАНАК

Фудбалери Тимока поражени су на гостовању у Шапцу од екипе Мачве резултатом 1:0. Стрелац гола одлуке био је Кристијан Тојчић у 75. минуту утакмице 1. кола плеј-аута. Имају за чим да жале гостујући фудбалери, али резултат у бити не мења много за изабранике тренера Стојчевског, пошто је још шест утакмица пред њима до краја сезоне, а Мачва је и пре старта разигравања за опстанак била једина сигурна.

Прво полувреме се Мачва није питала ништа, стварали смо шансе и били бољи ривал. На полувремену Божовић и Давидовић су се пожалили на повреде препоне и колена, а после њиховог изласка на почетку другог дела игре, ништа више није било исто. Међутим нема алибија, Добановци нас чекају већ у среду, циљ је јасан, императив су три бода“, поручио је за „Глас спорта“ тренер ФК „Тимок 1919“ Срђан Стојчевски.

Фатална по Зајечарце била је грешка Анђеловића у предаји лопте и један несмотрен попречан пас, непосредно пре гола домаћих, када су већ многи помислили да ће се баш као и пре три недеље на истом месту, меч ових ривала завршити истоветним резултатом. Искусни Шапчани су поклон оберучке прихватили, брза  полуконтра по левој страни и затресла се мрежа Петровића за вођство домаће екипе.

Први пораз Тимока након седам узастопних утакмица и месец и по дана у којима је зајечарски прволигаш остварио неке врло важне победе којима се вратио у игру за опстанак. Наредни меч Зајечарце очекује у среду 20. априла од 16 сати када на Краљевицу долази екипа Будућности из Добановаца, ривал против кога Тимок има две победе у исто толико утакмица, али који заузима прво место изнад црте и позицију која гарантује опстанак са 36 освојених бодова. Фудбалери Тимока имају три бода мање и имаће шансу да се тријумфом у следећем сусрету поравнају са ривалом на табели и у завршних пет борби уђу са одличним шансама да сачувају прволигашки статус.