Зајечар Фудбал

ПОРАЗ ТИМОКА НА ДЕБИЈУ НОВОГ ТРЕНЕРА ВАСОВА, МАЧВА ОДНЕЛА ТРИ БОДА СА КРАЉЕВИЦЕ

Фудбалери Тимока претрпели су и четврти узастопни пораз у Првој лиги Србије, пошто су на градском стадиону на Краљевици поражени од Мачве резултатом 0:1. Стрелац гола одлуке био је Лазар Марјановић у 78. минуту утакмице.

Давно се чини да је био 17.  септембар и утакмица 7. кола када су Зајечарци последњи пут забележили победу против Кабела на домаћем терену. Од тада па све до данас Тимок је остварио учинак од једног ремија и пет пораза и довео себе у незавидну ситуацију.

Реаговали су у управи зајечарског прволигаша, па је Томас Васов сео на клупу зајечарског прволигаша. Требаће наравно времена повратнику у родни град, да се упозна с тимом, уигра неке акције и повеже редове и створи аутоматизме у игри.

Ипак, судећи по првом полувремену дебија против Мачве, штофа за рад има. Без неколико стандардних првотимаца изашли су домаћи доста високо, успели у неколико наврата да се нађу у изгледним ситуацијама, али је мрежа Шапчана остала нетакнута.

Уместо да наставе где су стали у првом делу, потпуни пад Тимока у наставку, што су искусни гости зналачки искористили. Тек по примљеном поготку, кренули су домаћи на све или ништа, али се бивши суперлигаш из Шапца успешно одбранио и стигао до вредних бодова у Зајечару.

Још ништа није изгубљено, тек 13 кола је иза нас, па Тимоку и новом тренеру Васову остаје да се спреме за будуће изазове. Већ следећег викенда Зајечарце очекује меч са Звездином филијалом, екипом Графичара, а Тимок пред сусрет 14. кола има 11 бодова и налази се на 13. месту прволигашке табеле.