Србија Фудбал

ПАРТИЗАН ЛАКО ПРЕКО СПАРТАКА ДО ЧЕТВРТФИНАЛА КУПА СРБИЈЕ

Eкипа Партизана декласирала је суботички Спартак са 4:0 у заосталом мечу осмине финала Kупа Србије.  Два поготка за црно-беле постигао је Лазар Павловић, један је дао Бојана Матић, док је виђен и један аутогол.

Српски вицешампион је већ у првој фази меча пропустио две прилике и то обе преко Асана.

Јапанац је имао добру шансу у 21. минуту када је одлично реаговао голман гостију Докић.

Ништа није могао да учини четири минута касније, када је млађани Лазар Павловић успео да га савлада, уз помоћ дефанзиваца Спартака.

Такума Асано је могао да се прослави у првом полувремену, пропустио је још једну колосалну шансу, а имао је и Павловић ударац који није завршио иза гола голмана Докића.

На почетку другог полувремена аутогол гостију, нова лопта у мрежи Докића. Матић је шутирао, лопта се од Докића одбила до Милановића који је лопту послао у своју мрежу.

Ништа није Спартаку полазило за ногом, а видело се то и у 62. минуту када је Партизан повео са 3:0. Поново је прецизан био Лазар Павловић, овог пута са ивице шеснаестерца.

За коначан резултат, побринуо се Бојан Матић, који у 62. минуту погађа за коначних 4:0.

Добро је дошла оваква утакмица изабраницима Сава Милошевића, као и самом тренеру Партизана, који никако није могао да тргне екипу на почетку пролећног дела сезоне.