Зајечар Фудбал

НЕ ПОМАЖЕ НИ ПРОМЕНА ТРЕНЕРА, ТИМОК ДЕКЛАСИРАН НА НОВОМ БЕОГРАДУ

Фудбалери Тимока забележили су најубедљивији пораз у Првој лиги Србије, пошто су на дебију новог тренера Стојчевског декласирани од ИМТ-а у гостима резултатом 4:0.

Пуних 11 кола фудбалери Тимока не знају за победу. Још од 17. септембра и утакмице 7. кола са Кабелом и рутинског тријумфа од 2:0 на домаћем терену на Краљевици, зајечарски прволигаш не зна за успех у другом по снази рангу такмичења у Србији. Од тада па све до 15. новембра и гостовања на Новом Београду и новог пораза од ИМТ-а, Тимок је освојио само два бода. Дакле чак девет пораза и два ремија у протекла два месеца премало је за екипу која жели опстанак у прволигашком друштву.

Све је у утакмици 18. кола на Новом Београду било готово после 10 минута утакмице, јер су домаћи фудбалери већ од на самом старту меча стекли ненадокнадиву предност. Почело је поготком Глишића у 4. минуту, вођство је дуплирао Стаменић четири минута касније, док је трећи гол за ИМТ постигао Зајечарац Мартин Новаковић у 10. минуту сусрета. Новаковић, дете Тимока и бивши играч Партизана и Рада је у току јесењег дела сезоне дошао на позајмицу из Црвене звезде, а данас је показао део свог репертоара против клуба у коме је поникао. До краја све што смо видели био је погодак Огњена Ђуричина у 56. минуту, којим је ставио тачку на овај неравноправан сусрет.

Тимок ће до првог тријумфа са новим стручњаком на клупи покушати да дође у суботу 20. новембра против екипе Младост ГАТ. Новосађани су одлични ове сезоне и налазе се на 2. месту табеле са 34 бода, а данас су помало изненађујуће поражени од Златибора на домаћем терену 2:3.