Зајечар КОШАРКА Србија

КРЕМ ЈУНИОРСКЕ КОШАРКЕ У ЗАЈЕЧАРУ, ПАРТИЗАН И КРАЉЕВО У ФИНАЛУ, БИН И ДИНАМО ЗА БРОНЗУ

Зајечар је прави центар српске кошарке 27. и 28. маја, а завршни турнир Квалитетне јуниорске кошаркашке лиге Србије окупио је у само два дана четири најбоље екипе свих региона, па су се у Зајечару поред домаћина Кошаркашког клуба „БИН“, нашли и Партизан, Динамо из Панчева и ОКК „КВ“ из Краљева. Велико ишчекивање које је владало данима уназад допринело је да више од 500 гледалаца испуни халу спортова на Краљевици, надајући се новом сјајном резултату домаће екипе.

И почели су одлично кошаркаши БИН-а полуфинале, ношени подршком публике. Погађали су Петковић, који је на фантастичан начин отворио утакмицу, затим Трандафиловић и Недељковић и прва четвртина завршена је предношћу Зајечараца 20:22, с обзиром на то да су играчи тренера Николића и Вељковића били номинални гости. Друга четвртина донела је наставак велике борбе, повукао је капитен гостију Каличанин, али ни домаћи нису узмицали, славио се сваки поен, па се на предах отишло са минималном предношћу Краљевчана 44:43.

Ипак, када су многи помислили да ћемо гледати рововску битку и у наставку, домаћима су се везале руке, почели су да греше у серијама, па ни два тајм-аута клупе БИН-а нису уродила плодом. Краљевчани су погађали у серијама и за тили час су стигли до плус 20. Покушали су Зајечарци на старту последњег периода, смањили на 15, али су противници имали одговор и одбранили вођство. На крају 98:80 за ОКК „КВ“ Краљево, које је заслужено стигло до финала.

Тамо им се придружила екипа фаворизованог Партизана, која је ипак знатно теже дошла до победе против жилавих Панчеваца. Отворили су играчи Динама одлично први период, на крилима омаленог плеја Саве Илића и одличним постављањем центра Узелца, али је већа ротација београдског тима одржала госте изнад воде. На полувремену је било 32:34 у корист Партизана, који је на старту трећег периода додао гас и када се чинило да ће лако стићи до тријумфа, кошаркаши Динама су фанатичном одбраном и борбом успели да се врате у игру и приђу на свега четири поена разлике.

Успели су изабраници тренера Симанића да стигну до победе пре свега на крилима смиреног Луке Јонута Илеша, коме су се у последњем кварталу са важним поенима придружили Гуљаничић и Исаиловић, па је утакмица окончана тријумфом Партизана 67:81, што је свакако превисок резултат за све виђено на терену.

Уторак од 14 сати донеће окршај за 3. место између домаћег БИН-а и Динама из Панчева, док ће се од 17 часова у хали спортова на Краљевици састати Краљево и Партизан, који ће одлучити о јуниорском шампиону и освајачу Квалитетне лиге Србије.

НапоменаСви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.