Зајечар КОШАРКА

КОШАРКАШИ БИН-А ПОСУСТАЛИ У ФИНИШУ, НИШЛИЈЕ ОДНЕЛЕ БОДОВЕ СА КРАЉЕВИЦЕ

Кошаркаши БИН-а поражени су од екипе „Ратника“ резултатом 67:75 (19:16, 17:22,18:12, 13:25) у утакмици 15. кола Прве српске лиге „Исток“, одиграној на Савиндан 27. јануара. Зајечарци су се сјајно држали пуних 30 минута, на крају треће четвртине имали и предност од четири поена разлике, али је лош улазак у последњи период пресудио.

Успели су гости из Ниша да серијом 14:0 преломе сусрет, а пре свега затворе све прилазе кошу добрих пет минута у четвртој четвртини. Томе је свакако помогла чињеница да је најискуснији домаћи кошаркаш Мирослав Раденковић задобио повреду већ у 2. минуту меча и до краја се није враћао у игру. Да несрећа буде већа у другом полувремену повређен је и Живковић, па је тренер Зајечараца Драгојевић имао скраћену ротацију у тренуцима када се ломио резултат.

Није помогла ни сјајна партија Дошеновића који је убацио чак пет тројки за укупно 24 поена, као ни одлична игра млађаног Трандафиловића који је додао 15. Двоцифрен је био и Петар Видановић са 13 поена. Kод гостију се истакао Дарко Трајковић који је на крају јесење полусезоне стигао из Врања и постигао 23 поена у хали спортова на Краљевици, чиме је кључно допринео да „Ратници“ остану на 4. позицији српсколигашке табеле.

КК БИН:

Дошеновић 24,Трандафиловић 15, Видановић 13, Јовичић  5, Петковић 4, Илић 3, Ристић 3, Ракић, Живковић, Раденковић.

Наредног викенда Зајечарце очекује гостовање непораженом лидеру, екипи КК „Ниша“, која у 15 одиграних кола има исто толико победа.