Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ Србија

ЗАЈЕЧАРКА ИВА МАЛЕТИЋ БРОНЗАНА НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ У АТЛЕТИЦИ

Атлетичарка из Зајечара Ива Малетић, освојила је бронзану медаљу на Првенству Србије за сениоре и сениорке одржаном 17 и 18. фебруара. Ива је на дворанском такмичењу у Београду у трци на 3000 метара заузела 3. место иза шампионке Теодоре Симовић и другопласиране Саиме Мурић и на тај начин приграбила бронзано одличје. Чланица зајечарског Атлетског клуба „Младост“ завршила је трку резултатом 10:29.94 испред четвртопласиране Ленке Николић и Александре Костадиновић, а првих пет такмичарки забележиле су резултат испод 11 минута.

Добру трку имала је студентиња нишког Факултета спорта и физичког васпитања и у дупло краћој деоници, коју је старија од сјајних сестара Малетић завршила на 5. месту.

Оно што вреди истаћи је да је ово друга медаља у породици Малетић у само две недеље, пошто је млађа сестра Лена, освојила злато као део штафете 4×400 метара на Првенству Балкана за старије јуниоре и јуниорке, одржаном такође у Београду.