Много тога се променило од 2019. године, када је започета сјајна манифестација под називом Сеоске игре Спортског савеза Србије. Спортски савез града Зајечара био је један од пионира и првих организатора у чијим градовима су одржане квалификације за велико финале. Од тада до данас пређен је велики пут, уложено је и много труда, па не треба да чуди да се од шест учесника стигло до 40, колико их се пријавило за учешће у овогодишњем издању Сеоских игара.
Спортски савез Србије најавио је у сали Скупштине општине Стари град 5. сезону Сеоских игара на којој учествује 40 општина, која почиње 22. априла и траје до првог викенда септембра када је на програму велико државно финале. За разлику од претходних година, очекује нас чак осам регионалних такмичења са којих ће само победници обезбедити пласман у финале, а који су на распореду првог и другог викенда у августу, по завршетку општинских такмичења 30. јула.
Председник Давор Штефанек и генерални секретар Горан Маринковић нису крили задовољство постигнутим у минулом периоду.
„Спортски савез Србије свакодневно ради на стварању могућности и прилика да сваки грађанин Србије, без обзира где живи и колико година има може да се бави спортом који воли. Због тога, из године у годину, расте популарност Сеоских игара и тај пројекат Спортског савеза Србије је постао за многе у Србији датум у спортском календару који се с нестрпљењем ишчекује. Сеоске Игре су фестивал традиције, промоција правих вредности и фер плеја. Драго ми је што су град Зајечар и општина Мајданпек од првог дана са нама, а наравно ту су и локалне самоуправе које се ове године прикључују такмичењу, Медвеђа, Кикинда, Чачак, Лајковац, Сопот, Богатић, Лесковац, Куршумлија, Рума и Крагујевац“.
Конференцији су присуствовали представници територијалних спортских савеза градова и општина учесника, а Спортски савез града Зајечара представљали су генерални секретар Игор Божиновић и представници стручне службе Љиљана Субић и Никола Павловић.
Поред стандарних десет дисциплина, које су обухватале мали фудбал, одбојку, скок у даљ из места, полигон спретности, народно рвање, бацање камена с рамена, надвлачење конопца, надвлачење штапа, шах и обарање руку, минуле године уведена је и 11. дисциплина – трка у џаку, која остаје саставни део такмичења.
Екипа Грљана четвороструки је узастопни победник Сеоских игара у Зајечару, а захваљујући сјајним резултатима била је и сва четири пута учесник великог републичког финала. Минуле две године Грљанци су стизали до 3. места у Србији, а за само један бод у генералном пласману измакла им је и главна награда Спортског савеза Србије, комлетно уређен терен за мали фудбал и рукомет.
Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.